• יוסי

  נשלח ע"ייוסי 12:48, 11 באפריל 2015

  שאלה: נגיד רשמתי פטנט רק בישראל . האם חברת פייסבוק יכולה להשתמש בו ? בשביל שהיא לא אני צריך לרשום פטנט במדינה שהחברה נמצא פיזית או שזה לא קשור ? האם אפשר לרשום תוכנה כפטנט מבלי אבטיפוס ? הכל בכתב !

  השב
 • מנהל הפורום:גד בנט

  גדי בנט,מנהל הפורום

  18:18, 11 באפריל 2015

  שלום יוסי,
  בעקרון, פטנט (מאושר, לא בקשה) מקנה לבעליו זכיויות אך ורק במדינה בה הוא נרשם. אם קבלתי פטנט בישראל בלבד, אזי השימוש בו מותר בכל העולם לאחרים חוץ מישראל. אם פייסבוק תתקין את האמצאה שלך, היא צריכה לדאוג שלגולשים בישראל לא תהיה גישה לאמצאה, ואם כן, זו תהיה הפרת פטנט של הפטנט הישראלי.
  ההפרה קשורה למדינה בה התקבל הפטנט, ללא קשר למדינת המוצא של המפר, בתנאי שההפרה נעשתה בישראל.
  ניתן לרשום פטנט על אמצאות שמיושמות בתוכנה (לדוגמא זיהוי פנים). כדי לקבל פטנט אין שום צורך ליישם את האמצאה. צריך לתאר בכתב, בבקשת הפטנט, כיצד מיישמים את האמצאה.
  בברכה,
  גדי

  תגובה
מנהל הפורום:גד בנט

מנהל הפורום: גד בנט

עורך הפטנטים גד בנט הינו שותף ובעלים של משרד עורכי הפטנטים בן-עמי ושות' המתמחה בליווי פטנטים במדעי ה
למידע נוסף

053-9377857 חיוג
הודעה

איך לרשום פטנט בארץ ובעולם? על מה אפשר לרשום פטנט? איך מתחילים את הליך הפטנטים? איך לחפש האם האמצאה כבר קיימת? איפה כדאי להגיש בקשת פטנט קודם? איזה זכויות מעניק הפטנט לבעל הפטנט? ממתי מוגן בעל הפטנט? האם ניתן לקבל הגנה לפני קבלת הפטנט? כיצד לזרז את הליך הפטנטים? מהי בקשת זמנית (Provisional)? מתי כדאי להגיש בקשה זמנית ומתי עדיף להגיש בקשה רגילה? כל אילו ונושאים אחרים ידונו בפורום.