• א

  נשלח ע"יא 23:21, 19 ביולי 2015

  שלום רב, אני חושב לייצר מכשיר אלקטרוני קטן שעובד בשילוב עם 2 סמארטפונים שמריצים אפליקציה זהה ומחוברים אחת לשניה אלחוטית (שלושתם), 1. הבנתי שלמרות שקיים בשוק מכשיר שעובד כמו זה שאני רוצה לייצר, עדיין לא תהיה לי בעיה לייצר ולרשום פטנט, מכיוון שמטרת המכשיר שלי היא שונה ובנוסף היא עובדת ברשת עם 2 סמארטפונים בו זמנית והמכשיר שקיים בשוק בנוסף לזה שהוא משמש למטרה אחרת, הוא גם עובד בשילוב של סמארטפון אחד, האם זה נכון שזה לא יפריע לי לקבלת פטנט? 2. האם כדי שיחשב פטנט, אני צריך לייצר בעצמי את האפליקציה שתפעל על 2 הסמארטפונים שיעבדו עם המכשיר האלקטרוני שאני רוצה לייצר כך שיצא שאני יצרתי את כל המערכת? או שאני יכול לייצר רק את המכשיר האלקטרוני הקטן שעובד בו זמנית עם 2 ספארטפונים שעליהם תפעל אפליקציה שכבר קיימת בשוק (קיימות מספר אפליקציות כאלו והמכשיר שאני מייצר יכול לעבוד איתן, אז לא בא לי לשלם למישהו שיבנה לי אפליקציה יעודית משלי) אבל אם אין ברירה אז אני צריך.. תודה רבה!!! נסחתי בצורה מורחבת כדי שיהיה מובן :)

  השב
 • מנהל הפורום:גד בנט

  גד בנט,מנהל הפורום

  09:24, 20 ביולי 2015

  שלום א,
  1. אם הבנתי נכון, יש לך דרך פתרון שונה לאותה הבעייה. בעקרון, תוכל לקבל פטנט על הדרך שלך, בתנאי כמובן שהבוחן ישתכנע שיש חידוש והתקדמות אמצאמתי בפתרון שלך.
  2. כדי לקבל פטנט אינך צריך לייצר כלום! אתה צריך לתאר בבקשת הפטנט כיצד המוצר עובד. ותו לא.
  בברכה,
  גדי

  תגובה
 • 18:54, 20 ביולי 2015

  1. לא, התכוונתי שאני משתמש במוצר קיים שמשמש למשהו ומייצר מוצר כמעט זהה (עם שינויים קטנים) שישמש למשהו אחר לגמרי (=יפתור בעיה אחרת).
  אפשר לקבל פטנט?
  2. הבנתי, אך אשאל זאת בצורה אחרת-לאחר שאני מקבל פטנט, האם אני צריך לייצר את האפליקציה שתפעל עם המוצר החשמלי?
  או שאני יכול רק לייצר את המוצר החשמלי ולהפנות את הלקוחות לשימוש באפליקציות קיימות? כדי שתהיה לי בלעדיות לפטנט שברשותי.

  תודה רבה!

  תגובה
 • 19:34, 20 ביולי 2015

  המשך ל- 1. וכפיש ציינתי, המוצר אלקטרוני שאני מייצר (שקיים משהו כמעט זהה) יעבוד במערכת עם 2 טלפונים חכמים בו-זמנית (=מערכת של 3 חלקים).
  ומה שקיים בשוק עובד עם טלפון חכם אחד (=מערכת של 2 חלקים).

  תגובה
 • מנהל הפורום:גד בנט

  גד בנט,מנהל הפורום

  20:06, 20 ביולי 2015

  זה שונה, אבל בוחן הפטנטים שיבדוק את הבקשה יצטרך להשתכנע שזהו שינוי מהותי ולא טריויאלי וברור מאליו.
  בברכה,
  גדי

  תגובה
 • מנהל הפורום:גד בנט

  גד בנט,מנהל הפורום

  20:05, 20 ביולי 2015

  1. אם אתה מייצר מוצר חדש לגמרי (פתרון בעייה אחרת), ברמה העקרונית אתה יכול לקבל פטנט, אבל לא בטוח שיהיה קל. צריך לראות את הפרטים כדי לתת חוות דעת מדויקת יותר.
  2. הכל תלוי על מה אתה מקבל פטנט, ואיך הוא נכתב. ומה בסוף מאושר. שוב ברמה העקרונית בלבד, אם קבלת פטנט על מוצר שמורכב מחומרה + אפליקציה, אזי לא משנה מי כתב את האפליקציה.
  בברכה,
  גדי

  תגובה
מנהל הפורום:גד בנט

מנהל הפורום: גד בנט

עורך הפטנטים גד בנט הינו שותף ובעלים של משרד עורכי הפטנטים בן-עמי ושות' המתמחה בליווי פטנטים במדעי ה
למידע נוסף

053-9377857 חיוג
הודעה

איך לרשום פטנט בארץ ובעולם? על מה אפשר לרשום פטנט? איך מתחילים את הליך הפטנטים? איך לחפש האם האמצאה כבר קיימת? איפה כדאי להגיש בקשת פטנט קודם? איזה זכויות מעניק הפטנט לבעל הפטנט? ממתי מוגן בעל הפטנט? האם ניתן לקבל הגנה לפני קבלת הפטנט? כיצד לזרז את הליך הפטנטים? מהי בקשת זמנית (Provisional)? מתי כדאי להגיש בקשה זמנית ומתי עדיף להגיש בקשה רגילה? כל אילו ונושאים אחרים ידונו בפורום.