רישום פטנט בזמן שאתה מועסק כשכיר? - פורום פטנטים

שאלה חדשה
 • אביאל

  נשלח ע"יאביאל 12:31, 8 באוגוסט 2015

  שלום גד, אם אני עובד בחברת הייטק מסויימת ומעוניין לרשום פטנט (לא קשור לתחומי החברה ובלי שום ניגודי אינטרסים \ אי תחרות). אלא פטנט מתחום אחר לחלוטין, לדוגמא: העובד מועסק בחברה שמפתחת תוכנה ומעוניין לרשום פטנט בכלל על המצאה שמכילה חומרה, האם זה מותר? מהם הסיכונים? האם המעסיק יוכל בהמשך לחמוד ולתבוע ולטעון שמאחר והעובד עבד אצלו יש לו בעלות על הפטנט? בקיצור - מהם הסיכונים, אם יש? תודה!

  השב
 • מנהל הפורום:גד בנט

  גד בנט,מנהל הפורום

  23:44, 8 באוגוסט 2015

  שלום אביאל,
  הנושא שאתה מתייחס אליו נקרא אמצאת שירות. ע"פ החוק הישראלי, חובה עליך לדווח למעביד על כל אמצאה שתגיע אליה בזמן שאתה שכיר (ולא משנה אם אתה עובד על זה רק בזמנך החופשי בבית). אפשר לדווח תקופה קצרה אחרי הגשת בקשת פטנט.
  אחרי הדיווח (בכתב), יש למעביד 6 חודשים לענות לך בכתב. המעביד יכול לטעון שהאמצאה קשורה בתחום עבודתך ולתבוע אותה. אתה רשאי לערער על קביעה זו. אם המעביד ענה לך בכתב שאין לו עניין באמצאה זו, או שהמעביד לא ענה לך תוך 6 חודשים, האמצאה שייכת לך, ואין לך מה לחשוש מאוחר יותר.
  בברכה,
  גדי

  תגובה
מנהל הפורום:גד בנט

מנהל הפורום: גד בנט

עורך הפטנטים גד בנט הינו שותף ובעלים של משרד עורכי הפטנטים בן-עמי ושות' המתמחה בליווי פטנטים במדעי ה
למידע נוסף

053-9377857 חיוג
הודעה

איך לרשום פטנט בארץ ובעולם? על מה אפשר לרשום פטנט? איך מתחילים את הליך הפטנטים? איך לחפש האם האמצאה כבר קיימת? איפה כדאי להגיש בקשת פטנט קודם? איזה זכויות מעניק הפטנט לבעל הפטנט? ממתי מוגן בעל הפטנט? האם ניתן לקבל הגנה לפני קבלת הפטנט? כיצד לזרז את הליך הפטנטים? מהי בקשת זמנית (Provisional)? מתי כדאי להגיש בקשה זמנית ומתי עדיף להגיש בקשה רגילה? כל אילו ונושאים אחרים ידונו בפורום.