הגנה על רעיון לפטנט - פורום פטנטים

שאלה חדשה
  • לילוש

נשלח ע"ילילוש 21:03, 9 בספטמבר 2015

שלום יש לי רעיון לסטארטאפ טכנולוגי לי יש את הרעיון ולידיד שלי יש ידע וניסיון בתכנות ויש לו את היכולת להוציא לפועל. סיפרתי לו את הרעיון והוא הסכים שיש לזה פוטנציאל אדיר . אני סומכת עליו אבל חוץ מרעיון אין לי כלום - ואני רוצה לדעת שאני יוכלה להגן על הרעיון שלי על איזה טופס הסכם סודיות אני אמורה להחתים אותו ?

השב
  • מנהל הפורום:גד בנט

גדי בנט,מנהל הפורום

22:26, 9 בספטמבר 2015

שלום לילוש,
    בד"כ מחתימים אנשים לפני שמגלים להם דברים חסויים.
    אם אתם מתכוונים לעבוד ביחד לפיתוח הרעיון, אתם צריכים לחתום על הסכם מייסדים המסדיר את חלקו של כל אחד במיזם: אחוזים, חובות, זכויות, מטלות וכו'.
    אם אינך מתכוונת כרגע לעבוד איתו, תנסי להחתים אותו על הסכם סודיות המאשר שהרעיון הוא שלך, ושהוא מתחייב לא לעשות בו שימוש ללא אישורך.
    במקביל, אם תרשמי על זה פטנט, בקשת הפטנט תגן על זכויותיך (בהנחה שתקבלי פטנט).
    בברכה,
    גדי

תגובה
  • 18:39, 10 בספטמבר 2015

לא יודעת כרגע לגבי עבודה איתו
    אני לחוצה מעצם העובדה שסיפרתי לו על הרעיון והרעיון שלי לא מוגן
    הסכם סודיות מאיפה אני מורידה טופס כזה ?
    יש אתר שאפשר להוריד ממנו ?

תגובה
  • מנהל הפורום:גד בנט

גד בנט,מנהל הפורום

19:35, 10 בספטמבר 2015

ממליץ לך להתייעץ עם עורך דין ולהחתים אותו על הסכם סודיות המותאם למצב שלך. אם תרצי המלצות לעורכי דין בתחום, תגידי לי.
    תאורטית, גוגל יראה לך הסכמים "סטנדרטיים" וגם חינמים, אבל עדיף שתתאימי משהו למצב המיוחד שלך.
    בברכה,
    גדי

תגובה
מנהל הפורום:גד בנט

מנהל הפורום: גד בנט

עורך הפטנטים גד בנט הינו שותף ובעלים של משרד עורכי הפטנטים בן-עמי ושות' המתמחה בליווי פטנטים במדעי ה
למידע נוסף

053-9377857 חיוג
הודעה

איך לרשום פטנט בארץ ובעולם? על מה אפשר לרשום פטנט? איך מתחילים את הליך הפטנטים? איך לחפש האם האמצאה כבר קיימת? איפה כדאי להגיש בקשת פטנט קודם? איזה זכויות מעניק הפטנט לבעל הפטנט? ממתי מוגן בעל הפטנט? האם ניתן לקבל הגנה לפני קבלת הפטנט? כיצד לזרז את הליך הפטנטים? מהי בקשת זמנית (Provisional)? מתי כדאי להגיש בקשה זמנית ומתי עדיף להגיש בקשה רגילה? כל אילו ונושאים אחרים ידונו בפורום.