איך ניתן לבקש זכויות יוצרים על אפליקציה בשלב הראשוני אם הקוד עדיין לא נכתב? - פורום פטנטים

שאלה חדשה
 • תמיר

  נשלח ע"יתמיר 15:15, 30 בספטמבר 2015

  אני מבין שניתן להגן על קוד האפליקציה בזכויות יוצרים אך לא ניתן להגן על הרעיון עצמו. במקביל נתקלתי בהמלצות באינטרנט של עורכי פטנטים להגן בזכויות יוצרים על האפליקציה העתידית עוד לפני שנכתבה ! (למשל הגנה בזכויות יוצרים כדי שבית התוכנה לא יטען שהוא בעל הזכויות על האפליקציה). זה לא מסתדר לי. אם ניתן להגן בזכויות יוצרים רק על הקוד אז איך אפשר להגיש בקשה לזכויות יוצרים עוד לפני שנכתב הקוד?

  השב
 • מנהל הפורום:גד בנט

  גד בנט,מנהל הפורום

  15:37, 30 בספטמבר 2015

  שלום תמיר,
  במסלול זכויות יוצרים, אתה לא מגן על רעיון אלא על דרך יישום של רעיון (פורמט). טכנית, גם אם הקוד אינו כתוב, אתה יכול להגן על אופן הצגת הנתונוים, המסכים, משהו כמו תסריט של סרט לפני שהסרט הוסרט.
  ללא קשר, אם לאפליקציה יש חידוש טכנולוגי, כדאי לברר אם אפשר להגיש בקשת פטנט.
  בברכה,
  גדי

  תגובה
 • 16:03, 30 בספטמבר 2015

  האפליקציה שאני מדבר עליה דורשת עוד תכנון רב שיתבצע לפני ובמהלך כתיבת הקוד וכמובן שניתן לתכנן ולפתח אותה בדרכים מגוונות. אם איני מגן על הקוד אז בית התוכנה או המתכנתים שיעבדו עבורי יוכלו לטעון שהם היוצרים, לא? כיצד אני מגן על זה?
  האפליקציה לא תעשה שימוש בשום רכיב חומרה של הפלאפון אך תענה על צורך מסויים ותהווה משהוא חדש לגמרי. האם זה מתאים לכתיבת פטנט?

  תגובה
 • מנהל הפורום:גד בנט

  גד בנט,מנהל הפורום

  16:11, 30 בספטמבר 2015

  הי תמיר,
  אתה צריך להחתים את המתכנתים על חוזה שאומר שכל הזכויות הנובעות מהתכנות מועברות אליך.
  בקשר לפטנט, צריך להבין יותר במה מדובר. אתה מוזמן להרים טלפון להתייעץ 053-9377857.
  גדי

  תגובה
 • 16:14, 30 בספטמבר 2015

  תודה רבה על תשובתך המהירה.

  תגובה
 • 16:28, 30 בספטמבר 2015

  בהתייחס לתשובתך הראשונה לגבי זכויות יוצרים, האם זכויות יוצרים מגן על האפליקציה במקרה הבא? אני מתאר בפירוט רב מה עושה האפליקציה ומפרט מיוחד מה קורה מבחינת חווית המשתמש, מתאר בפירוט רב מה הפלט למשתמש בכל מצב ומה התגובה לכל קלט? האם זה מספיק?

  תגובה
 • מנהל הפורום:גד בנט

  גד בנט,מנהל הפורום

  08:10, 1 באוקטובר 2015

  שלום תמיר,
  הפורום (והמומחיות שלי) היא פטנטים. זכיויות יוצרים הינו תחום מקביל אבל מומחיות נפרדת. עו"ד יריב קדם מתמחה בהגנה על אפליקצית באמצעות זכויות יוצרים. אתה יכול ליצור איתו קשר בשמי
  03-6543210
  בברכה,
  גדי

  תגובה
מנהל הפורום:גד בנט

מנהל הפורום: גד בנט

עורך הפטנטים גד בנט הינו שותף ובעלים של משרד עורכי הפטנטים בן-עמי ושות' המתמחה בליווי פטנטים במדעי ה
למידע נוסף

053-9377857 חיוג
הודעה

איך לרשום פטנט בארץ ובעולם? על מה אפשר לרשום פטנט? איך מתחילים את הליך הפטנטים? איך לחפש האם האמצאה כבר קיימת? איפה כדאי להגיש בקשת פטנט קודם? איזה זכויות מעניק הפטנט לבעל הפטנט? ממתי מוגן בעל הפטנט? האם ניתן לקבל הגנה לפני קבלת הפטנט? כיצד לזרז את הליך הפטנטים? מהי בקשת זמנית (Provisional)? מתי כדאי להגיש בקשה זמנית ומתי עדיף להגיש בקשה רגילה? כל אילו ונושאים אחרים ידונו בפורום.