תביעה על הפרת פטנט - פורום פטנטים

שאלה חדשה
 • איתי

  נשלח ע"יאיתי 16:11, 2 בדצמבר 2015

  שלום רב, רציתי לשאול עד כמה קל לאכוף את החוק שאוסר על אחרים לייצר ולמכור את מה שהמצאתי. במילים אחרות, במידה וגיליתי שמוכרים באינטרנט או מפרסמים מכירה של מוצר שאני המצאתי, במדינה בה הפטנט רשום - עד כמה קל לגלות מי הוא, להגיע אליו, לעצור אותו מלהמשיך להפר זכויות (ואולי גם לתבוע ולקבל פיצוי כספי)? תודה רבה!

  השב
 • מנהל הפורום:גד בנט

  גד בנט,מנהל הפורום

  13:15, 8 בדצמבר 2015

  שלום איתי,
  שאלה טובה, ולא טריוויאלית.
  קודם כל, החובה לגלות אם מישהו מפר פטנט רשוום שלך במדינה כלשהי היא אך ורק עליך.
  הפטנט הוא כלי משפטי להגן על האמצאה שלך. לפעמים מספיק מכתב מעו"ד והצד השני מתקפל, ולפעמים צריך לתבוע בבית משפט, לבקש להוציא צוו מניעה וכו'.
  יכולת האכיפה בבית משפט תלויה בחוזק הפטנט שלך, באופן ההפרה (הפרה בוטה וברורה או אולי משהו בתחום האפור), ומן הסתם גם באיכות עורכי הדין המייצגים את שני הצדדים.
  החוקים גם משתנים בין מדינה למדינה. סכום הפיצוי למשל שאתה יכול לזכות בו בארה"ב, גדול בהרבה מה שיפסקו לך בארץ. גם כי השוק שם יותר גדול וגם כי בארה"ב נהוג לפצות יותר במקרים מסוימים.
  בברכה,
  גדי

  תגובה
מנהל הפורום:גד בנט

מנהל הפורום: גד בנט

עורך הפטנטים גד בנט הינו שותף ובעלים של משרד עורכי הפטנטים בן-עמי ושות' המתמחה בליווי פטנטים במדעי ה
למידע נוסף

053-9377857 חיוג
הודעה

איך לרשום פטנט בארץ ובעולם? על מה אפשר לרשום פטנט? איך מתחילים את הליך הפטנטים? איך לחפש האם האמצאה כבר קיימת? איפה כדאי להגיש בקשת פטנט קודם? איזה זכויות מעניק הפטנט לבעל הפטנט? ממתי מוגן בעל הפטנט? האם ניתן לקבל הגנה לפני קבלת הפטנט? כיצד לזרז את הליך הפטנטים? מהי בקשת זמנית (Provisional)? מתי כדאי להגיש בקשה זמנית ומתי עדיף להגיש בקשה רגילה? כל אילו ונושאים אחרים ידונו בפורום.