• 26 בינואר 2016

    זירוז בגשת בקשה להארכת פטנט .

    האם לכאורה עפ"י סעיף 64ה(1) לחוק ניתן לזרז בחינת בקשה ע"י הגשת בקשה להארכה?

    26 בינואר 2016
  • מנהל הפורום גד בנט 26 בינואר 2016

    זירוז בגשת בקשה להארכת פטנט .

    שלום עוז,
    סעיף 64 מתייחס להארכת תוקף של פטנט שכבר אושר, מעבר ל-20 שנה! הוא מתייחס רק לתרופות.
    אין שום קשר בין סעיף זה לזירוז בקשות פטנט.
    אגב, זירוז בקשת פטנט בארץ מאושר די בקלות.
    בברכה,
    גדי

    26 בינואר 2016
    • 26 בינואר 2016

      זירוז בגשת בקשה להארכת פטנט .

      באופן כללי זה נכון שהבקשה אמורה להתבקש לאחר קבלת הפטנט אך לפי סעיף 6ה'(ב):
      " (ב) על אף האמור בסעיף קטן (א), הוגשה בקשה למתן צו הארכה כאמור באותו סעיף קטן בטרם ניתן הפטנט הבסיסי, לא תיבחן הבקשה למתן צו הארכה לפני שניתן הפטנט הבסיסי, ויחולו הוראות אלה:
      (1) בחינת בקשה הפטנט הבסיסי תחל בתוך שלושים ימים ממועד הגשת הבקשה למתן צו הארכה, ותושלם מוקדם ככל האפשר, והרשם רשאי לשם כך לקצר כל מועד הקבוע בחוק זה או לפיו;"

      מכאן משתמע שניתן על ידי בקשה להארכה לזרז בחינה ולגרום לה להתבצע תוך 30 יום, האמנם?

      26 בינואר 2016
      • מנהל הפורום גד בנט 26 בינואר 2016

        זירוז בגשת בקשה להארכת פטנט .

        שלום עוז.
        אם יש לך בקשת פטנט על תרופה, וכבר התקבל עליה פטנט בארה"ב, או אירופה זה לא סביר ש-20 שנה אחרי הגשת הבקשה לא תקבל פטנט בארץ. מה עוד שאתה יכול לבקש פטנט ישראילי על סמך פטנט אמריקאי או אירופאי ע"פ סעיף 17ג.
        אבל כן, במקרה התאורטי של 6ה'(ב), בקשה לצוו הארכה תגרום לזירוז הבקשה. לא נתקלתי במצב כזה מעולם אגב.
        בברכה,
        גדי

        26 בינואר 2016
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?