כתיבת פטנט בתחום שבו פטנטים נוספים - פורום פטנטים

שאלה חדשה
 • שחר

  נשלח ע"ישחר 18:41, 1 בפברואר 2016

  שלום רב, שמי שחר ושאלתי היא לגבי כתיבת פטנט בתחום שבו יש מספר פטנטים עם הבדלים מינורים בניהם. איך אני כותב פטנט על מערכת שמתבססת ברובה על מערכות קודמות שתוארו אך יש בה הרחבה לגבי תחום מסוים? האם אוכל לכתוב פטנט על כל המערכת או רק החלק הנוסף. כמו כן, ביישום המערכת אהיה חייב להשתמש בבסיס מערכת כפי שמתואר אצל אחרים בכדי ליישם את המערכת עם ההרחבות שלי. כיצד עושים זאת?

  השב
 • מנהל הפורום:גד בנט

  גד בנט,מנהל הפורום

  19:13, 1 בפברואר 2016

  שלום שחר,
  זוהי עבודתו של עורך פטנטים ;)
  בגדול, אתה צריך לתאר את כל המערכת (קיימת + הרחבה שלך). בתביעות עצמן (תלוי במקרה הספיציפי) אפשר לתבוע את המערכת המורחבות ו/או רק את ההרחבה.
  יכול להיות מצב תאורטי שבו תקבל פטנט על מערכת עם שיפורים אבל לא תהיה לך זכות למכור מערת כזאת כי המערכת הבסיסית מוגנת בפטנט.
  בברכה,
  גדי

  תגובה
 • 22:22, 1 בפברואר 2016

  תודה רבה על התשובה גדי

  תגובה
מנהל הפורום:גד בנט

מנהל הפורום: גד בנט

עורך הפטנטים גד בנט הינו שותף ובעלים של משרד עורכי הפטנטים בן-עמי ושות' המתמחה בליווי פטנטים במדעי ה
למידע נוסף

053-9377857 חיוג
הודעה

איך לרשום פטנט בארץ ובעולם? על מה אפשר לרשום פטנט? איך מתחילים את הליך הפטנטים? איך לחפש האם האמצאה כבר קיימת? איפה כדאי להגיש בקשת פטנט קודם? איזה זכויות מעניק הפטנט לבעל הפטנט? ממתי מוגן בעל הפטנט? האם ניתן לקבל הגנה לפני קבלת הפטנט? כיצד לזרז את הליך הפטנטים? מהי בקשת זמנית (Provisional)? מתי כדאי להגיש בקשה זמנית ומתי עדיף להגיש בקשה רגילה? כל אילו ונושאים אחרים ידונו בפורום.