האם מותר לי למכור את המוצר באמזון - פורום פטנטים

שאלה חדשה
 • עמית

  נשלח ע"יעמית 13:17, 8 ביולי 2016

  שלום, אני לא יודע אם זה קשור אליך אבל ננסה אני מוכר באמזון ויש מוצר שאני רוצה למכור המוצר הזה כבר נמכר באמזון ע״י הרבה מוכרים שונים, בידיוק אותו מוצר רק עם הלוגו שלהם. אני דברתי עם ספק סיני שמייצר את אותו המוצר אני רוצה לשים את הלוגו שלי ולהשיק אותו באמזון. ככה זה עובד באמזון. הבעיה היא שכל המותגים שם רשומים באתר TESS ויש להם זכויות יוצרים על המותג או על המוצר. עכשיו אני לא יודע אם מותר לי למכור את המוצר הזה אם אפשר תשובה מדוייקת לגבי זה או לשלם לעורך דין שמבין בעניין הזה ויתן לי תשובה סופית אם אני יכול למכור את המוצר או לא. תודה

  השב
 • מנהל הפורום:גד בנט

  גד בנט,מנהל הפורום

  15:56, 9 ביולי 2016

  שלום עמית,
  אם המוצר נמכר באמזון ע"י מוכרים שונים בשמות שונים, סביר להניח שהמוצר אינו מוגן בפטנט (אלא אם כן, יש פטנט וכולם רכשו רשיון מבעל הפטנט למכור את המוצר). גם אם המותגים האחרים רשומים כסימן מסחר, זה לא מונע ממך למכור את המוצר בשם שונה (זה מונע ממך להשתמש בשמות שרשומים כסימן מסחר).
  האם אתה יודע מי בעל המוצר המקורי? אם כן, שווה לערוך חיפוש לבדוק האם יש פטנט רשום בתחום.
  בברכה,
  גדי

  תגובה
מנהל הפורום:גד בנט

מנהל הפורום: גד בנט

עורך הפטנטים גד בנט הינו שותף ובעלים של משרד עורכי הפטנטים בן-עמי ושות' המתמחה בליווי פטנטים במדעי ה
למידע נוסף

053-9377857 חיוג
הודעה

איך לרשום פטנט בארץ ובעולם? על מה אפשר לרשום פטנט? איך מתחילים את הליך הפטנטים? איך לחפש האם האמצאה כבר קיימת? איפה כדאי להגיש בקשת פטנט קודם? איזה זכויות מעניק הפטנט לבעל הפטנט? ממתי מוגן בעל הפטנט? האם ניתן לקבל הגנה לפני קבלת הפטנט? כיצד לזרז את הליך הפטנטים? מהי בקשת זמנית (Provisional)? מתי כדאי להגיש בקשה זמנית ומתי עדיף להגיש בקשה רגילה? כל אילו ונושאים אחרים ידונו בפורום.