פטנט שנמצא בגוגל פטנט - פורום פטנטים

שאלה חדשה
 • אדר ששון

  נשלח ע"יאדר ששון 22:41, 16 באוגוסט 2016

  היי אני חשבתי על הפטנט ושהתחלתי לחפש בגוגל פטנט מצאתי בעיקרון את מה שאני חשבתי עליו.. האם לוותר או שאפשר כן להגיש בקשה כאן בארץ ומה זה אומר מבחינה משפטית לגבי יצאה עם הפטנט לחו"ל תודה מראש אדר

  השב
 • מנהל הפורום:גד בנט

  גד בנט,מנהל הפורום

  09:29, 17 באוגוסט 2016

  שלום אדר,
  אם מצאת ממש אות אותו הדבר, אין טעם להגיש בארץ כי כדי לקבל פטנט, הרעיון צריך להיות חדש בכל העולם, ואם יש פרסום כזה במדינה אחרת לא יתנו לך את הפטנט בארץ.
  שתי נקודות למחשבה, בכל זאת:
  1. אם יש לך דרך ביצוע מקורית לאותו מוצר, ניתן לקבל פטנט על דרך ביצוע חדשה. הפטנט, אם ינתן, יגן רק על דרך הביצוע החדשה. שווה לשקול אם דרך הביצוע מראה שיפור משמעותי ויש לה יתרון מסחרי.
  2. אם אין פטנט מקביל בישראל (או אם הפטנט עדיין לא אושר בחו"ל או שנזנח / סורב), אתה יכול בעקרון לייצר את המוצר, אבל בלי בלעדיות כמובן.
  בברכה,
  גדי

  תגובה
מנהל הפורום:גד בנט

מנהל הפורום: גד בנט

עורך הפטנטים גד בנט הינו שותף ובעלים של משרד עורכי הפטנטים בן-עמי ושות' המתמחה בליווי פטנטים במדעי ה
למידע נוסף

053-9377857 חיוג
הודעה

איך לרשום פטנט בארץ ובעולם? על מה אפשר לרשום פטנט? איך מתחילים את הליך הפטנטים? איך לחפש האם האמצאה כבר קיימת? איפה כדאי להגיש בקשת פטנט קודם? איזה זכויות מעניק הפטנט לבעל הפטנט? ממתי מוגן בעל הפטנט? האם ניתן לקבל הגנה לפני קבלת הפטנט? כיצד לזרז את הליך הפטנטים? מהי בקשת זמנית (Provisional)? מתי כדאי להגיש בקשה זמנית ומתי עדיף להגיש בקשה רגילה? כל אילו ונושאים אחרים ידונו בפורום.