הסבה מהנדסת מכונות לעריכת פטנטים? - פורום פטנטים

שאלה חדשה
 • o

  נשלח ע"יo 20:35, 27 באוגוסט 2016

  שלום רב, אני מהנדס מכונות ועיקר עבודתי היא בתחום הפיתוח. במסגרת עבודתי נחשפתי לתחומי מכניקה רבים כגון מערכות זרימה, מעבר חום, חוזק וכו' מתחומי תעשייה מגוונים (תעשיית הביומד, תעשיות בטחוניות, אווירונאוטיקה ועוד). אני שוקל לעשות הסבה לתחום עריכת הפטנטים. יש לי מספר שאלות לגבי התחום ואשמח לקבלת מידע בנוגע לנושאים הבאים 1. מהן המשכורות הטיפוסיות בתחום ? 2. מהי רמת הביקוש לעורכי פטנטים ? האם עבודה כעצמאי היא אפשרות בשלב מתקדם יותר בקריירה או שרוב העבודה שמורה למשרדים הגדולים? 3. האם יש לי ערך מוסף כמהנדס מכונות בעל נגיעה בתחומים שציינתי לעיל? 4.כיצד עליי להתחיל את התהליך ? תודה מראש!

  השב
 • מנהל הפורום:גד בנט

  גד בנט,מנהל הפורום

  21:34, 27 באוגוסט 2016

  שלום לך,
  נתחיל מהסוף, כדי להתחיל את התהליך אתה צריך למצוא משרד עורכי פטנטים שיקבל אותך לשנתיים התמחות, אח"כ אתה צריך לעבור בחינות בע"פ ובכתב במשרד הפטנטים כדי לקבל רשיון עורך פטנטים.
  משכורת מתמחים קטנה כמובן ממשכורת עורך פטנטים מוסמך, וכמו בכל שטח המשכורת גם תלוייה בקישורים שלך ובמשרד. אתה יכול לצפות למשכורת של 10,000 ש"ח או יותר.
  יש הרבה בקשות להתמחות, אבל יש הרבה עורכי פטנטים חדשים כל שנה. הביקוש גם משתנה בין כל תחום טכני.
  אם תצבור נסיון טוב ותפתח קשרים טובים עם לקוחות יש אפשרות לעבוד כעצמאי, בהנחה שיש לך חושים מסחריים טובים.
  ככל שאתה שולט ביותר תחומים טכנולוגיים ככה אתה יכול לקחת על עצמך עבודות מתחומים שונים וזה יתרון.
  בהצלחה,
  גדי

  תגובה
 • 21:53, 27 באוגוסט 2016

  תודה רבה עבור התשובה המהירה והמפורטת גד.
  כיצד אתה מעריך את הביקוש בשוק עבור תחומי המכניקה השונים ?

  תגובה
 • מנהל הפורום:גד בנט

  גד בנט,מנהל הפורום

  22:08, 27 באוגוסט 2016

  מכניקה אינו התחום הכי מבוקש בארץ, אבל יש כמובן גם פטנטים בתחום. יש בארץ פחות מ-15 משרדי עורכי פטנטים בגודל סביר (עם לפחות 5 עורכי פטנטים), לדעתי פשוט תדגום את כולם ;)
  גדי

  תגובה
מנהל הפורום:גד בנט

מנהל הפורום: גד בנט

עורך הפטנטים גד בנט הינו שותף ובעלים של משרד עורכי הפטנטים בן-עמי ושות' המתמחה בליווי פטנטים במדעי ה
למידע נוסף

053-9377857 חיוג
הודעה

איך לרשום פטנט בארץ ובעולם? על מה אפשר לרשום פטנט? איך מתחילים את הליך הפטנטים? איך לחפש האם האמצאה כבר קיימת? איפה כדאי להגיש בקשת פטנט קודם? איזה זכויות מעניק הפטנט לבעל הפטנט? ממתי מוגן בעל הפטנט? האם ניתן לקבל הגנה לפני קבלת הפטנט? כיצד לזרז את הליך הפטנטים? מהי בקשת זמנית (Provisional)? מתי כדאי להגיש בקשה זמנית ומתי עדיף להגיש בקשה רגילה? כל אילו ונושאים אחרים ידונו בפורום.