לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
גיא

המתנה לקבלת פטנט ופיתוח עסקי

היי גד! הגשתי פטנט כבר מפני יותר שנה. אשמח לקבל תשובות לשאלות האלו: 1. כמה זמן לוקח לקבלת מענה מהבוחן . 2.מה זה הבקשה הועברה לפרסום ראשון? 3. האם אני יכול כבר לבנות אב טיפוס לפטנט ולהתחיל לגייס משקיעים גם אם אין לי עדיין פטנט? זה פוגע בסיכוי לקבלת פטנט כי אני מפרסמו ברבים? 4. מה זה חממה טכנולוגית? האם צריך לעבוד בה במשרה מלאה אם אתקבל אליה? כי יש לי עבודה אחרת וזה לא מתאים 5. איזה דרך הכי אמינה לגייס משקיעים מבלי לפגוע בסיכוי לקבלת פטנט?

item.Author מנהל הפורום גד בנט

שלום גיא, 1. בישראל, יקח לך בין 18 ל 24 חודש בממוצע לשמוע ממשרד הפטנטים. ההודעה הראשונה תבקש ממך מענה ע"פ סעיף 18 לפני שהבוחן יתחיל לבחון את הבקשה. 2. אחרי בערך שנה וחצי הבקשה מתפרסמת בציבור. 3. אין שום מניעה לפתח אב טיפוס או לגייס משקיעים, הדבר אינו פוגע במאומה בסיכויים לקבל פטנט. 4. חממה טכנולוגית מעניקה לך מימון ראשוני וסביבה תומכת בתמורה לאחוזים. וכן מצפים שתעבוד שם במשרה מלאה בד"כ. 5. גיוס משקיעים אינו פוגע בהליך הפטנט. כל דרך שתמצא היא לגיטימית ;) בהצלחה, גדי בנט, עורך פטנטים

גיא

תודה על האינפורמציה ! אם אני מגייס משקיעים הרי אני חייב לחשוף בפניהם את הפטנט, מה יבטיח שהם לא ירשמו אותו עם שינויים מעטים תוך כדי , עם כל הכוח שלהם אני חושש שהם יקבלו עליו ואני יידחה. מה הם מנגנוני ההגנה בפני מצב זה?

item.Author מנהל הפורום גד בנט

בכל דבר בחיים יש סיכון! בקשת הפטנט על כל מקרה מתפרסמת כשנה וחצי אחרי ההגשה הראשונה כך שהמידע שלך יהיה חשוף. אי אפשר לרשום פטנט חדש עם שינויים קלים, זה לא עובד ככה. לפעמים, ניתן לשנות את המוצר כדי לעקוף פטנט, אבל אתה צריך לדאוג שתהיה לך בקשת פטנט מקצועית שתגן עליך בצורה המירבית (בהנחה שתקבל את הפטנט, זה אף לא מובטח!). בברכה, גדי בנט, עורך פטנטים

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום פטנטים