לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
דני

זכויות בעלות על פטנט שהוגש בצבא

היי גד. אני הגשתי פטנט תוך שירות הקבע שלי בצבא. הפטנט הוא בתחום כיבוי אש ואני עובד בתחום הרפואה. אין קשר בין שני הדברים. האם הצבא יכול לדרוש בעלות על הפטנט בכל זאת ? ומי בצבא הגוף המתעסק בעניין הבעלות

item.Author מנהל הפורום גד בנט

שלום דני, ע"פ החוק הישראלי ובהוראת משהב"ט, כל חייל שהגיע לאמצאה חייב לדווח עליה ל"יושב ראש ועדת האמצאות של משרד הביטחון". לצבא יש זכות לדרוש בעלות על האמצאה תוך 6 חודשים מיום הדיווח, אם הוא סבור שהיא קשורה לתחום עבודתך. בעקרון יהיה מגיע לך פיצוי במקרה זה ע"י וועדה מיוחדת. בברכה, גדי

דני

אם הוכח שהיא לא קשורה כליל לתחום העבודה שלי, אך יכול להיות לה יישום צבאי במקרים מסויימים. האם עדיין יכול לדרוש עליה בעלות? בנוסף בבירור על הגוף שדיברת עליו. יש אומרים ששלחו לו את הבקשות וכבר אין שנה ואין מענה ממנו.. האם זה מבטל לו את הזכות?

שלום דני, חובת הדיווח שלך קיימת על כל מקרה, ואני ממליץ לך לדווח ולשמור תעוד של הדיווח. המעסיק (במקרה הזה הצבא) רשאי לתבוע זכויות אם זה קשור בתחום העבודה של העובד. לצבא יש זכויות נוספות אם זהו משהו בטחוני. אם המעסיק (הצבא) לא עונה למכתב שלך תוך 6 חודשים, רואים זאת כאילו הוא ויתר על האמצאה והזכויות כולן שלך! בברכה, גדי בנט, עורך פטנטים

דני

האם יש להם אתר שאפשר לבדוק את הדרישות שלהם. מה הם תובעים בדיוק או מה התנאים שלהם ואיך אופי ההתנהלות מולם?..

שלום דני, לא מכיר, ולא חושב שיש להם. גם אם יש להם מדיניות, זה לא דבר חכם לשים אותו באתר. מציע לך לכתוב את הדיווח כמו שצריך, ולחכות אם הם ישיבו. רק אם הם ישיבו, תתייעץ מה לעשות הלאה איתם. בברכה, גדי בנט, עורך פטנטים

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום פטנטים