לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
גיא

שדרוג בקשת פטנט במהלך פיתוח

היי גד, הגשתי בקשת פטנט עצמאית. תוך כדי שיווק המיזם וניסיון לגייס משקיעים. היה צורך בשדרוג התביעות כדי לא להתנגש עם פטנטים או פרסומים שקיימים אך לא מצאתי בעת כתיבת הבקשה שיכולים לסכן את קבלת הפטנט בבקשה הקיימת. השאלה שלי האם אני יכול להגיש תיקונים לתיאור ולתביעות ? האם זה יפגע לי בהגשת PCT כי נשאר לי עוד כמה חודשים להגיש PCT. או עדיף לזנוח את הבקשה ולהגיש בקשה חדשה עם כל התיקונים הנדרשים ולזנוח את הישנה? עצם הגשת הישנה תפגע בקבלת פטנט לבקשה החדשה המתוקנת?

item.Author מנהל הפורום גד בנט

שלום גיא, זה מאד נפוץ שיש במהלך השנה הראשונה פיתוחים חדשים הדורשים שינויים לתיאור (ומן הסתם לתביעות). בהנחה שהבקשה הראשונה עדיין רלבנטית, הדרך המקובלת היא או לחכות עד ל PCT ושם להגיש נוסח הכולל את כל השינויים או להגיש מיידית עוד בקשה עם השינויים ואז בבקשת ה PCT (המעודכנת) לתבוע דין קדימה משתי הבקשות. בברכה, גדי בנט, עורך פטנטים

גיא

אם הבנתי נכון. בPCT אפשר להגיש שינויים שלא היו בבקשת הפטנט המקורית!? אם הגשתי עוד בקשת פטנט מעודכנת. אז בקשת הPCT הוא מהראשונה שביניהם ( יש חלון זמן שמותר בו עוד להגיש PCT שנה אם אני לא טועה)? או שאפשר להגיש שתי בקשות PCT אחת לכל בקשת פטנט? זה אפשרי? מי עדיף 2 בקשות PCT או אחת? תודה גד

שלום גיא, בד"כ במקרה כזה, מגישים PCT אחד הכולל את כל העדכונים של שתי הבקשות + כל רעיון / חומר חדש שיש לך. ה PCT מוגש ביום השנה לבקשה המוקדמת יותר, ותובע דין קדימה משתי הבקשות. בברכה, גדי בנט, עורך פטנטים

גיא

ואם לא הספקתי להגיש עוד בקשה כי עדיין לא סגורים על הפיתוח הנדרש למצור. ואם עברה כבר שנה מיום הבקשה הראשונה אז מגישים עוד PCT לבקשה השנייה. בהמשך אפשר לאחד שתי הבקשות של הPCT או בקשות הפטנט? יש כזה דבר איחוד בקשות פטנט או PCT שהוגשו במועדים שונים?

שלום גיא, המצב שונה לגמרי אם כבר עברה שנה מיום הבקשה הראשונה. לא ניתן יותר לתבוע דין קדימה מן הבקשה הראשונה. אם יש לך פיתוחים נוספים, צריך להגיש בקשה נפרדת עצמאית. על הבקשה השנייה להיות בעלת חדשנות והתקדמות אמצאתית לעומת הבקשה הראשונה, במילים אחרות, היא צריכה להיות אמצאה עצמאית מעבר למה שתואר בבקשה הראשונה. בברכה, גדי בנט, עורך פטנטים

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום פטנטים