open the search panel
close the search panel חפש

עורכי דין לפי תחום

    פורומים

      לדעת יותר - מדריכים משפטיים

        משרדי עורכי דין

          • 14 במאי 2019

            האם עובד זכאי לתגמול בגין אמצאת שירות שנרשמה עש החברה

            במסגרת העבודה פיתחתי מערכת מנגנון כלשהו שנרשם כפטנט עש החברה. לא נחתם הסכם בין העובד לחברה על תמלוגים לעובד ובחוזה העסקה לא נכתב דבר המסדיר את זכויות העובד לגבי תגמולים. האם מגיע תגמול כלשהו לעובד ובאיזה שעור ע"פ הנהוג או המקובל??
            המערכת נמכרת בארץ ומיצרת כסף לחברה

            14 במאי 2019
          • מנהל הפורום גד בנט 14 במאי 2019

            שלום מתן,
            המצב שאתה מתאר נקרא אמצאת שירות, שבה עובד שכיר מגיע לאמצאה. החוק קובע שאם אין הסכם מיוחד בין המעביד לעובד, האמצאה שייכת למעביד. ההגיון אומר שלשם כך העובד מקבל משכורת. אגב, החוק הזה כולל גם פיתוחים שהעובד עושה מחוץ לעבודה בזמנו החופשי.
            יש בחוק סעיף 134 שעד לאחרונה לא ממש מומש שאומר "באין הסכם הקובע אם זכאי העובד לתמורה בעד אמצאת-שירות, ובאיזו מידה ובאילו תנאים, ייקבע הדבר על ידי הועדה לעניני פיצויים ותמלוגים". הכי טוב להגיע להסכם בטוב עם המעביד, ולהמנע אם אפשר מהליך משפטי נגד המעביד. אם האמצאה היא חשובה מאד, כדאי שתפנה לעורך דין לקניין רוחני בעל נסיון עם אמצאות שירות, לייעוץ פרטני במקרה שלך.
            בברכה,
            גדי בנט, עורך פטנטים

            14 במאי 2019
          forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
          close the form