לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
אוהדד

פטנט זמני - הגנה עליו

היי, הבנתי שיש דבר כזה שנקרא פטנט זמני, השאלה שלי היא על נושא ההגנה שיש עליו... 1.האם ברגע שאני מגיש את זה אני מקבל איזהו מסמך או הגנה אל מול משקיעים (למשך 12 החודשים שבהם יש לי להגיש את הפטנט). 2. עד כמה ההגנה שאני מקבל באמת חזקה? 3.מה אני צריך לרשום בפטנט הזמני? 4.באיזה מדינות ההגנה על הפטנט נחשבת? *הם אתה מכיר חברת פטנטים שמתמחה בנושא הבטיחות לרכבים? תודה.

item.Author מנהל הפורום גד בנט

שלום אוהד, לא בדיוק. יש בקשת פטנט זמנית (בארה"ב ועוד כמה מדינות ספורות) בקשה שתקפה לשנה אחת, אין פטנט (מאושר) זמני. 1. ברגע שאתה מגיש את הבקשה, אתה מקבל אישור הגשה. ההגנה שלך היא שאם תמשיך בהליך הפטנטים, ואם יאושר לך פטנט, תהיה לך קדימות לגבי מי שהגיש בקשה על אותו הדבר אחריך. אין כל הגנה בבקשה זמנית כנגד שימוש ברעיון שלך עד שאין אישור לפטנט באותה המדינה. 2. ראה 1 3. בקשת פטנט זמנית צריכה להיות דומה עד כמה שאפשר לבקשת פטנט רגילה 4. ההגנה שאתה מקבל (ראה סעיף 1) תקפה לכל המדינות שחתומות על אמנת פריז, משהו כמו 176 מדינות. 5. בהחלט, בתנאי שהבקשה כתובה היטב (כמו בקשת פטנט אמיתית, ולא 2-3 עמודים של חובבן). אין בישראל תעשיית רכב, כך שלא תמצא בארצנו עורך פטנטים שכל חייב התמחה ברכבים. עורך פטנטים כזה תמצא בדטרויט, מינכן, לונדון... אבל לדעתי תוכל למצוא בארץ עורכי פטנטים טובים. בברכה, גדי בנט, עורך פטנטים

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום פטנטים