שאלה לגד בנט - פורום פטנטים

שאלה חדשה
 • דוד רצאבי

  נשלח ע"ידוד רצאבי 17:08, 27 בפברואר 2012

  שלום לך גד היקר. השאלה שלי היא כזו, האם אוכל להגיע ולרשום את פטנט על שמי (כמובן אחרי בדיקה שאינו קיים) אך ורק על עצם היותו רעיון? ז"א שאין לי שום מוצר מוכן ביד. ואם כן, היכן עושים זאת? ומה העלויות ? (פחות או יותר)

  השב
 • מנהל הפורום:גד בנט

  גד בנט,מנהל הפורום

  16:33, 14 במרץ 2012

  שלום דוד,
  משום מה לא ראיתי את הודעתך עד עכשיו, עמך הסליחה על התשובה המאוחרת. ולענינך:
  כדי לקבל פטנט אין שום צורך לבנות את המוצר, אלא צריך להיות מסוגלים לתאר בכתב (תיאור + שרטוטים) כיצד בונים ומיישמים את האמצאה.
  עושים זאת בעזרת איש מקצוע (עורך פטנטים) אשר יכתוב עבורך את בקשת הפטנט (אחרי שתגלה לו את מה שאתה יודע על האמצאה). עורך הפטנטים יגיש עבורך את הבקשה במדינות בהם אתה חפץ בהגנה. בקשות פטנט בד"כ אינן מתקבלות אוטומטית, ועורך הפטנטים צריך להתמודד עם טענות הבוחנים בהשוואת האמצאה לדברים זהים או דומים שהם מוצאים.
  העלויות תלויות בתחום הבקשה, בכמה מדינות אתה מגיש, בגודל הבקשה (אם צריך לתרגם למשל) וכמובן בעלות עורך הפטנטים.
  בד"כ לשנה הראשונה צריך לתקצב בין 10,000 ל 20,000 ש"ח מינימום.
  בברכה,
  גדי

  תגובה
מנהל הפורום:גד בנט

מנהל הפורום: גד בנט

עורך הפטנטים גד בנט הינו שותף ובעלים של משרד עורכי הפטנטים בן-עמי ושות' המתמחה בליווי פטנטים במדעי ה
למידע נוסף

053-9377857 חיוג
הודעה

איך לרשום פטנט בארץ ובעולם? על מה אפשר לרשום פטנט? איך מתחילים את הליך הפטנטים? איך לחפש האם האמצאה כבר קיימת? איפה כדאי להגיש בקשת פטנט קודם? איזה זכויות מעניק הפטנט לבעל הפטנט? ממתי מוגן בעל הפטנט? האם ניתן לקבל הגנה לפני קבלת הפטנט? כיצד לזרז את הליך הפטנטים? מהי בקשת זמנית (Provisional)? מתי כדאי להגיש בקשה זמנית ומתי עדיף להגיש בקשה רגילה? כל אילו ונושאים אחרים ידונו בפורום.