פטנט זהה רשום בארהב ניתן לישום בארץ - פורום פטנטים

שאלה חדשה
 • קייסי

  נשלח ע"יקייסי 11:54, 18 במרץ 2012

  בנוגע לשימוש בפטנט בארה"ב (לא מוגן בישראל) והאם בעל הפטנט יכול לרשום אותו בישראל ואז לתבוע? הפטנט דומה אך שונה במספר מאפיינים האם בכל זאת יש סיכוי לרשום אותו כפטנט במדינות שאותו ממציא בארה"ב לא רשם? אשמח לסיוע

  השב
 • מנהל הפורום:גד בנט

  גד בנט,מנהל הפורום

  12:05, 18 במרץ 2012

  שלום קייסי,
  בעל פטנט בארה"ב יכול להגיש בקשה בארץ, אבל יש לו זמן קצוב מיום הגשת הבקשה בארה"ב להגישה במדינות אחרות (שנה במסלול "רגיל", שנתיים וחצי אם הוא מגיש בקשת PCT), אח"כ הוא כבר לא יכול לקבל פטנט בארץ והזכויות כאן פתוחות לכולם.
  אם יש לך שכלול של פטנט קיים, יש לך סיכוי לרשום את השכלול כפטנט (גם במדינות שבהם הפטנט המקורי רשום). התייעץ עם איש מקצוע (עורך פטנטים) לראות האם השכלול שלך "מחזיק מים" ויש לו סיכויים לקבל פטנט בפני עצמו. אם השינויים אינם מהותיים, לא תוכל לקבל עליהם פטנט במדינות שבהם הפטנט המקורי נרשם.
  אתה מוזמן ליצור קשר (ייעוץ אישי באתר) אם תרצה ייעוץ פרטני. פגישת ייעוץ ראשונה הינה ללא תשלום או התחייבות.
  בברכה,
  גדי

  תגובה
מנהל הפורום:גד בנט

מנהל הפורום: גד בנט

עורך הפטנטים גד בנט הינו שותף ובעלים של משרד עורכי הפטנטים בן-עמי ושות' המתמחה בליווי פטנטים במדעי ה
למידע נוסף

053-9377857 חיוג
הודעה

איך לרשום פטנט בארץ ובעולם? על מה אפשר לרשום פטנט? איך מתחילים את הליך הפטנטים? איך לחפש האם האמצאה כבר קיימת? איפה כדאי להגיש בקשת פטנט קודם? איזה זכויות מעניק הפטנט לבעל הפטנט? ממתי מוגן בעל הפטנט? האם ניתן לקבל הגנה לפני קבלת הפטנט? כיצד לזרז את הליך הפטנטים? מהי בקשת זמנית (Provisional)? מתי כדאי להגיש בקשה זמנית ומתי עדיף להגיש בקשה רגילה? כל אילו ונושאים אחרים ידונו בפורום.