• 30 במרץ 2012

  פתרון לרעיון קיים

  קיים רעיון למוצר, שדובר עליו פעמים אחדות , פורסם בתקשורת , וגם היה ניסיון ליישם אותו בשיטה מסויימת וכנראה שהפתרון לא היה ישים .
  נכון להיום אין בשוק מוצר כזה .
  יש בידי פתרון ישים לרעיון הנ"ל וברצוני לדעת :
  א. האם יש סיכוי לרשום את הפתרון לרעיון כפטנט ?
  ב. האם העובדה שלשם הפתרון , אני משתמש במוצרים
  אשר קיימים בשוק , וככל הנראה , כבר רשומים
  כפטנט, מאפשרת את רישום הרעיון כפטנט?
  ג. מדוע כדאי לי לשלם על חיפוש מקדים לפטנט ,
  ולא להגיש את הבקשה לפטנט ללא חיפוש מקדים ?

  תודה מראש

  30 במרץ 2012
 • מנהל הפורום גד בנט 31 במרץ 2012

  פתרון לרעיון קיים

  שלום סעדיה,
  על שאלות ממוקדות, תשובות ממוקדות:
  א. תוכל לרשום פטנט על הדרך היישום שלך, אם דרך היישום שלך היא חדשה ובעלת התקדמות אמצאתית ביחס לכל מה שידוע עד היום. הפטנט יהיה על דרך היישום שלך של המוצר.
  ב. אין שום מניעה מבחינת קבלת הפטנט להשתמש ברכיבים המוגנים בפטנט, הפטנט ינתן על המכלול של יישום הרעיון, והשאלה האם מספר רכיבים מוגנים בפטנט כלל אינה נשאלת בהליך בחינת בקשת הפטנט שלך. השאלה האם רכיבים מוגנים בפטנט היא רלוונטית כאשר תבוא למכור את המוצר שלך (ללא קשר אם קבלת עליו פטנט או לא). אם אתה מייצר בעצמך רכיבים אלה, אזי תצטרך את אישור בעל הפטנט (רק במדינות בהם הפטנט שלו נרשם). אם למשל אתה קונה רכיבים אלה אצל משווק מורשה, מותר לך להשתמש בהם כי בעל הפטנט כבר קיבל את תמורתו.
  ג. החיפוש המקדים אינו חובה אבל מומלץ. אם יימצא שהרעיון כבר ידוע (פורסם באיזשהו מקום, גם אם לא יושם), הרי תחסוך את הכספים שעמדת להשקיע בבקשת הפטנט. גם אם לא יימצא משהו זהה, בקשת הפטנט תהיה באיכות גבוהה יותר כי עורך הפטנטים יכיר את הדברים הכי דומים שימצאו וידע מראש לנסח את בקשת הפטנט כדי להבדל מהפרסומים שנמצאו.
  בברכה,
  גדי

  31 במרץ 2012
  • 1 באפריל 2012

   תודה על התשובה המהירה

   1 באפריל 2012
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?