דרכי התגוננות בקבלת הזהרה שהוצאה ברמיה - פורום הוצאה לפועל

שאלה חדשה
 • מיקי

  נשלח ע"ימיקי 20:06, 24 באוגוסט 2013

  הגעתי להסכם עם הבנק שקיבל תוקף של פסק דין, לפי אשלם לבנק באמצעות ב"כ תשלומים חודשים בסך 950 ש"ח לחודש ולמשך 24 חודשים. וכך כמעט במשך שנה וחצי, הגעתי למשרד עורך הדין של הבנק ושילמתי 950 ש"ח במועד שנקבע. בתחילת 2013, מנהלת החשבונות של עורך הדין שלה הייתי נותן את הכסף, אמרה לי , למה לך לבוא לכאן כל פעם, תן את כל הצ'קים עד לסיום החוב ותחסוך לעצמך הגעה לכאן. וכך עשיתי בתחילת 2013, נתתי לה צ'קים עד לפרעון החוב כולו. להפתעתי, קיבלתי במהלך אוגוסט "אזהרה", בברור עם מנהלת החשבונות של עורך הדין, התברר כי היה חסר צ'ק אחרון לחודש יולי, ומיד לאחר המועד האחרון, מיהר עורך הדין לפתוח לי תיק הכולל את אגרות והוצאות טרחה וריבית בסך 8,000 ש"ח. כלומר, בגלל שאבד להם צ'ק אחרון, או שהיה טעות בחישוב שערכו לי לפני מתן הצ'קים, נפתח נגדי תיק וקיבלתי אזהרה. ברור לי שב"כ הבנק רוצה לעשות עלי "סיבוב" ולהרוויח כספים תוך איומים בנוסח "אזהרה" ומתנהג בבריונות ובחזירות. הרי יכול היה לומר לי בטרם פתח את התיק, שאבד לו הצ'ק או חסר הצ'ק האחרון ומיד הייתי מביא אחר. אך במקום זאת העדיף לנסות ולהרוויח כספים ולהתעשר בחוסר יושר ובהגינות בסיסית. מיותר לציין, כי ברגע קבלת ההזהרה רצתי לשלם לו את הצ'ק האחרון שאבד לו, אך עורך הדין סרב לקבל. מה דעתך? כיצד עלי לפעול? האם כדאי להתלונן לפני לשכת עורכי הדין על דרך התנהגותו? הקלטתי את עובדות משרדו שאומרות שעורך הדין ידע שחסר הצ'ק ובכוונה לא התקשר שאביא לו צ'ק אחר. אשמח לשמוח את דעתך בהרחבה. מצטער על אורך הסיפור.

  השב
 • 19:25, 28 באוגוסט 2013

  מיקי שלום. א: שלח מכתב דרישה לפיו ינתן לך כתב שיפוי בכפוף להפקדת היתרה. ב: הגש להוצל"פ התנגדות לביצוע שטר ובו פרט את כל השתלשלות הדברים , תוך הצגת המסמכים הרלוונטים.

  תגובה
 • 20:37, 28 באוגוסט 2013

  שלום.
  האם "התנגדות לביצוע שטר" רלוונטית בשלב הזה?
  הרי עורך הדין של הבנק, לא הגיש שטר/צ'ק לגביה בהוצל"פ.

  אלא טוען שמאחר ולא עמדתי בתשלומים (חסר צ'ק אחרון/אבד להם - לגמר החשבון ולסגירת התיק)

  יכול להפרע ממני ולחייב אותי בהוצאות וריביות שונות...

  אני יכול לבקש עיכוב הליכים עד לברור האחריות בדבר איבוד הצ'ק שנמסר להם?

  תודה לך על הכל.

  שנה טובה.

  תגובה
 • 20:43, 28 באוגוסט 2013

  אם הוא לא פתח עדין תיק הוצל"פ , אין לך למי להגיש בקשה לעיכוב הליכים. אם סכום החוב קטן , המלצתי כפי שכתבתי קודם , לדרוש כתב שיפוי ולשלם את בכום החוב ללא ריבית והצמדה. משמעותו של כתב השיפוי הינו בכך שאם ימצא השיק שאבד , לא יוכלו לדרוש ממך את הכסף בשנית.
  שנה טובה

  תגובה
 • 21:27, 28 באוגוסט 2013

  אמ.... כניראה שלא שמת לב..
  כתבתי לך בהודעה הראשונה שהוא פתח לי תיק בהוצל"פ וקיבלתי אזהרה.
  מדובר בתשלום אחרון בסך 950 ש"ח (מתוך 24 תשלומים) שכנראה אבד להם ובמקום להודיע לי שחסר לו הצ'ק ומיד הייתי נותן אחר במקום.
  העדיף לפתוח לי מיד תיק בהוצל"פ, כניראה מתוך ידיעה שיוכל להרוויח הרבה יותר מהליכי הגביה...

  כך שיש לי תיק בהוצל"פ, והגיעה אלי האזהרה... :(

  שנה טובה לך

  תגובה
מנהל הפורום:בוכובזה סמדר - עו"ד ומגשרת

מנהל הפורום: בוכובזה סמדר - עו"ד ומגשרת

מנהלת מיוחדת ו/או נאמן בפשט"ר, ומכריעה בתביעות חוב של חייבים בפשט"ר ו/או של עובדים בחברות שבפירוק.
למידע נוסף

077-9971422 חיוג
הודעה

שוקל הליכי הוצאה לפועל, יש לך חובות? אתה חייב מוגבל באמצעים?  נפתחו נגדך בינתיים תיקים בהוצלפ.. זכית בפסק דין אבל הצד השני מתעלם ומסרב לשלם...  כל אלו ועוד בין הנושאים הקשורים לפורום זה.