• 20 באפריל 2014

צו תשלומים

היה לי חוב של 10,000 שח לבנק בגין הלוואה. ניפתח תיק בהוצאה לפועל והחשבון עוקל. בגלל שהייתי מבוהלת לקחתי עורך דין שהגיש בקשה לצו תשלומים של 500 שח בחודש. העורך דין ביקש 1000 שח שכר טירחה וההסכם איתו נחתם. לפי העורך דין בגלל שאני לא יכולה לשלם הכל כרגע הוא מציע לשלם כמה חודשים את ה-500 שח ואז לנסות להגיע להסדר של תשלום כשש אלף במזומן (2000 פחות) ולסגור את התיק.
    א) לאחר קצת שיטוט ולמידה באינטרנט השכר טירחה נישמע לי מופרך. האם זה נכון? במיוחד שאני מבינה שיכולתי להגיש בקשה לצו תשלומים לבד.
    ב)האם זה ריאלי לחשוב שהבנק ירצה להגיע להסדר במזומן של כמה אלפים פחות?
    ג) כרגע החשבון מעוקל כמה חודשים. בתשלום הראשון הבנתי שיירד העיקול. מהעורך דין הבנתי אפשר יהיה להשתמש בחשבון אבל אני לא מעוניינת לחזור לאותו בנק. מתי בדיוק אוכל לגשת לבנק אחר ולפתוח חשבון בלי שיעשו לי בעיות? כגון אזהרות שיקבלו לגביי.
    תודה

20 באפריל 2014
  • 22 באפריל 2014

צו תשלומים

היי 1. לגבי שכ"ט - באמת ובתמים איני מוצאת מקום להתערב, זהו שוק חופשי, ואם בדיעבד נתברר ללקוח כי הוא יכול למצוא עו"ד זול יותר....אז הוא ילמד לקח - לא למהר... 2. בעיקרון - יש טבלה של תוך כמה שנים ניתן לשלם חוב כזה מבלי להיות מוגבל...תוך 2 שנים - אין כל בעיה ...ב 3. בהחלט ניתן אולי לשקול הסדר עם הבנק.....תלוי מה החוב במקור, כמה שנים חלפו וכ'...תלוי בנסיבות של המקרה

22 באפריל 2014
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?