• 1 בספטמבר 2014

תביעת מעסיק (אינני עובד שם יותר) לתשלום עיקול שיצאה בעקבות דו"ח חניה על רכבי

שלום רב,
    עבדתי בחברה שבה היה לי רכב צמוד. מזה כחצי שנה איני עובד החברה, אבל ישנם דוחות חניה שממשיכים להגיע. חלק מהדוחות שולמו עוד כשהייתי בחברה, חלק הוסבו על שמי (עשיתי בדיקה באחת העיריות).
    היום קיבלתי דרישת מעסיק לתשלום עיקול שיצא על דוח, שלמיטב זכרוני לא קיבלתי אותו לא בסכומו המקורי, לא בתוספת 50 ש"ח ולא בתוספת של עו"ד מטפל.
    המעסיק טוען שהעביר את הדוח אלי ואני לא שילמתי אותו (המעסיק אינו יודע/זוכר איך הועבר) ועכשיו עלי לשלם את העיקול של 400+ ש"ח.
    הסברתי שאני מוכן לשלם את המקורי, ואולי אף תוספת קטנה אך לא פי 4 כי ברור לי שהיה ניתן להעביר את הדוח על שמי או להעביר אלי (בכל שלבי התפתחות הדוח).
    בנוסף, בעבר, דוח שהועבר אלי לתשלום (גם בשלב של כפל קנס) לאחר סיום עבודתי - ביקשתי להמיר על שמי מול העיריה. בגלל חוסר טיפול עיריה הדוח הגיע לעיקול ואז כן שילמתי את העיקול היות וידעתי מראש כי הדוח הועבר לטיפולי.
    המעסיק מבטיח לתבוע אותי.

מה התהליך הנכון מול מעסיק במצב זה?
    האם ניתן למנוע מצבים כאילו בעתיד (במסגרת העבודה הייתי נוסע הרבה ויתכן יש דוחות נוספים שלא הגיעו אלי)?

בתודה מראש
    אבי

1 בספטמבר 2014
  • 3 בספטמבר 2014

תביעת מעסיק (אינני עובד שם יותר) לתשלום עיקול שיצאה בעקבות דו"ח חניה על רכבי

היי אבי,
    מחד- עליך לנהוג כראוי,
    מאידך במסגרת עבודתך - הייתי ממליצה לך לכתוב הסכם כנהג בינך לבין המעסיק, שכל הקנסות יחלו עליו,
    הואיל ואיני בקיאה בדיני עבודה,
    אמליץ לך גם לפנות לפורום כאן ולשאול...

3 בספטמבר 2014
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?