מדוע חברת הביטוח לא צירפה אותי לתביעה? - פורום תאונות דרכים

שאלה חדשה
 • מילי

  נשלח ע"ימילי 21:27, 17 במרץ 2012

  שלום לך, גלגלים של נהג משאית התפוצצו, עפו בכביש, פגעו במכוניתי וגרמו נזק של 13,000 ש"ח. הנהג טען שאינו אשם. חברת הביטוח שלי שלמה עבור תיקון המכונית שלי, ודרשה ממני השתתפות עצמית וירידת ערך. אני הבעתי התנגדות אבל סוכן הביטוח שליהסביר שאין מה לעשות.ובשלב מאוחר אגיש בעצמי תביעה בבית משפט לתביעות קטנות. לאחר מכן, חברת הביטוח שלי, תבעה, ללא ידיעתי, את חברת הביטוח של הנהג השני. פסק הבוררות קבע שהוא נהג ברשלנות וחברת הביטוח שלי קבלה פיצוי מלא על התיקון מחברת הביטוח שלו. משביקשתי להחזיר לי דמי השתתפות העצמית, נאמר לי שאי אפשר משום שהנהג השני אינו מודה.ועלי להגיש באופן עצמאי תביעה בבית משפט לתביעות קטנות ואין ספק שישיתו עליו את התשלומים שלי. גיליתי שבפסק הבורר הפיסקה המסיימת אומרת: ש"על פי הממונה על הגבלים עסקיים,,, אין לעשות שמוש בפסק שלו,,, לרבות לצורך גביית דמי השתתפות עצמית ממבוטח". שאלותיי: 1. האם חברת הביטוח יכולה היתה לצרף אותי מלכתחילה, לתביעה שלה נגד החברה של הנהג הפוגע? 2.אם כן, למה לא עשתה זאת? מה לדעתך יכולים היו להיות שיקוליה? 3. האם המשפט האחרון בפסק הבורר מכוון לדמי ההשתתפות שלי? 4. אילו טענות אני יכולה לטעון נגד חברת הביטוח שלי? הם מרגיזים אותי! ההיגיון הפשוט שלי אומר שאם פסק הבוררות קבע שהוא האשם אז טענתו שאינו מודה, אינה עומדת. אני גם תמהה למה לא הייתי שותפה בפסק הבוררות. אשמח לקבל תשובות :-)). תודה לךֱ בברכה, מילי

  השב
 • 23:00, 18 במרץ 2012

  כפי שכתבת,המדובר בהליך בוררות בין חברות הביטוח בלבד.על כן,גם אם החברה מאד תרצה לסייע בידייך(היי רגועה,היא-לא...),אין היא מוסמכת לכך.
  תוכלי להגיש תביעתך,בביהמ"ש לתביעות קטנות.

  תגובה
 • 23:52, 18 במרץ 2012

  תודה לך על המענה ועוד יותר על פרץ הצחוק.

  שאלה: האם הצעה, הכתובה בחן ובשום שכל :-) לחברת הביטוח של הנהג הפוגע, יכולה לגרום לה לשלם לי - ודיי!!! מבלי להטריח את כולנו לבית המשפט?
  חן חן לך מקרב לב!
  מילי

  תגובה
 • 23:13, 21 במרץ 2012

  נסי למה לא.הרי אין לך מה להפסיד.

  תגובה
 • 00:12, 22 במרץ 2012

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד זאב פרל

מנהל הפורום: עו"ד זאב פרל

בעל ניסיון עשיר והתמחות בתחום הנזיקין בכלל ובטיפול בתאונות דרכים בפרט. במסגרת זו עו"ד פרל הופיע רבות
למידע נוסף

077-2303716 חיוג
הודעה

נפגעתם בתאונת דרכים? ראשית החלמה מהירה. בפורום זה יינתן מענה על שאלות בנושא זכויות לאחר תאונה בכל הנוגע לנזקי גוף בלבד, את מי תובעים, למי מדווחים ולאן הולכים? מהם הפיצויים? מהו היקף הנזק, כיצד מחשבים אותו וסוגיות נוספות הקשורות לנזקי גוף.

 

7 עצות הזהב לנפגעי תאונת דרכים