דרישת החזר כספי הירושה וחלוקת דירה - פורום חלוקת רכוש ואיזון משאבים

שאלה חדשה
 • אלי

  נשלח ע"יאלי 16:57, 6 בדצמבר 2012

  אשתי פתחה בהליכי גרושים ממני, ומבקשת את חלקה השווה ברכוש המשותף, הדירה עלות הדירה בעת הרכישה כ1.8 מ. ש"ח, למימון הרכישה השקעתי כ600 אלף ש"ח כספי ירושה שהועברו במיוחד מחשבון פרטי, והשאר (1.3מ. ש"ח )במשכנתא אותה אנו משלמים מהחבון המשותף, כיום שווה הדירה כ 3 מליון ש"ח האם ניתן לדרוש את החזר כספי הירושה ואת הנותר לחלק לחצי ביננו. תודה.

  השב
 • 15:16, 11 בדצמבר 2012

  אלי שלום
  הפרטים שמסרת כל כך מדויקים שלא הייתי רוצה להשיב לך בפורום ואולם שימת לבך כי מחד כספים שהייתה בהם כוונת שיתוף יחולקו בין הצדדים ומאידך לבית המשפט לענייני משפחה הסמכות לחלוקה בלתי שוויונית בנסיבות מסוימות ומדין הצדק. המועדים להעברת הסכומים ורכישת הדירה חשובים אף הם ושוב.. לא הייתי רוצה להרחיב. לדעתי עליך לקבל ייעוץ משפטי הולם מעו"ד שעוסק בתחום ואשמח לעמוד לרשותך לצורך הבהרות.

  תגובה
מנהל הפורום:רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

מנהל הפורום: רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

עוסקת בתחום דיני המשפחה - גירושין, הסכמי ממון, צוואות, ירושות וככלל - סכסוכים שבתוך המשפחה. מגשרת וח
למידע נוסף

053-9374039 חיוג
הודעה

פורום זה יעסוק בשאלות הנוגעות לחלוקת הרכוש, איזון המשאבים, נכסי קריירה ומוניטין אישי  בעת הסכסוך בין בני זוג  כאשר אלה הם רכיבים משמעותיים ביותר היכולים להשפיע על העתיד הכלכלי של כל אחד מבני הזוג. בשל תיקון חוק יחסי ממון הצדדים יכולים למצוא את עצמם באי וודאות מוחלטת באשר לתוצאה כמו למשל דירה שנרכשה בטרם הנישואין האם היא נכנסת למעגל החלוקה אם לאו? היום יש משמעות למועד הגשת התביעות לעניין פירוק השיתוף/איזון המשאבים וחלוקתם בין בני הזוג.. על כל אלה ועוד אנחנו כאן בשבילכם.