הברחת נכסים של עצמאי בגירושין - פורום חלוקת רכוש ואיזון משאבים

שאלה חדשה
 • עו"ד רינה פוליטי

  נשלח ע"יעו"ד רינה פוליטי 12:26, 23 בינואר 2012

  שלום דנה. בטרם שאתם חותמים על הסכם גירושין אכן כדאי לך לבדוק אם אין נכסים נוספים שאינך יודעת על קיומם או לבדוק האם בעלך הבריח כספים מתוך מעגל הכספים המשותף שלכם. בזמן החתימה הרכוש שאתם יודעים עליו הוא הרכוש שתחלקו בו, ואולם – כדאי להחתים על תצהיר שבו אתם מצהירים כי הרכוש שמתחלק ביניכם הינו הרכוש היחיד שברשותכם ובאם יתגלה רכוש נוסף לאחר עריכת ההסכם וקבלת תוקף של פסק דין בבית המשפט לענייני משפחה או בבית הדין הרבני שלא ידעת עליו או שלא הוצהר עליו הרי שתוכלי בעתיד לתבוע מחצית מהזכויות שתמצאי. ניתן אף להכניס סעיף לתוך הסכם הגירושין שבו כבר מעתה אתם מצהירים כי רכוש כזה יתחלק ביניכם באופן שווה או באופן עליו תחליטו. בכל מקרה, בהסכם הגירושין, במקרה של חשש שכזה, אני מציעה כי יתווסף סעיף המבהיר את החשש ולמען הסר ספק ובוודאי שבהסכם לא יירשם מפורשות כי לא יהיו תביעות בעתיד אלא בכפוף להוראה המדברת על חלוקה עתידית במידה ויתגלו נכסים נוספים. להבהרות וייעוץ נוסף את מוזמנת להתקשר עמי – 0545636388 - ואשמח לסייע.

  השב
 • 09:22, 28 במרץ 2012

  שלום,

  אני קורבן מהכיוון השני, מה עושים, האם יש פסיקה, לגבי טענה ששימוש בפיקדון לצורך סילוק אשראי מוגדל כתוצאה מהמשכות תקופת פירוד עם מזונות זמניים גבוהים ... מבקשים להציגו כהברחת נכסים ... כיצד אמור אדם להתקיים כאשר פתאום הוא אמור לממן הוצאות שפעם מומנו ע"י שתי משכורות ועוד לשלם מזונות אישה והוצאות הכרוכות בגירושין (כבר 5 שנים), האם יש פסיקה בנושא? אודה לכם על עזרה ... למרות שאני לא קהל היעד של המאמר ...

  תגובה
 • 13:16, 28 במרץ 2012

  מני שלום
  ככלל כאשר אתה מחוייב במזונות הרי שבאותו מועד אתה מצוי כבר אחרי המועד הקובע ולפיכך הכספים הנצברים לזכותך באותו מועד שלך והכספים שאתה מוציא לאחר מועד זה אינם מעניינו של הצד השני.
  לפיכך, לא נראה כי במצב דברים כזה אתה "מבריח נכסים" ואולם בטרם תשלומים מתוך החשבון המשותף עליך לדאוג כי יש סיכום לגבי אותו מועד קובע.
  אשמח לעמוד לרשותך לצורך הבהרות

  תגובה
מנהל הפורום:רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

מנהל הפורום: רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

עוסקת בתחום דיני המשפחה - גירושין, הסכמי ממון, צוואות, ירושות וככלל - סכסוכים שבתוך המשפחה. מגשרת וח
למידע נוסף

053-9374039 חיוג
הודעה

פורום זה יעסוק בשאלות הנוגעות לחלוקת הרכוש, איזון המשאבים, נכסי קריירה ומוניטין אישי  בעת הסכסוך בין בני זוג  כאשר אלה הם רכיבים משמעותיים ביותר היכולים להשפיע על העתיד הכלכלי של כל אחד מבני הזוג. בשל תיקון חוק יחסי ממון הצדדים יכולים למצוא את עצמם באי וודאות מוחלטת באשר לתוצאה כמו למשל דירה שנרכשה בטרם הנישואין האם היא נכנסת למעגל החלוקה אם לאו? היום יש משמעות למועד הגשת התביעות לעניין פירוק השיתוף/איזון המשאבים וחלוקתם בין בני הזוג.. על כל אלה ועוד אנחנו כאן בשבילכם.