הילדים המשותפים אינם בעלי בעלות לדירה - פורום חלוקת רכוש ואיזון משאבים

שאלה חדשה
 • נחומי

  נשלח ע"ינחומי 17:08, 27 באפריל 2013

  לפני 30 שנה נישאתי לאלמנה עם 2 ילדים קטנים. קנינו דירה חדשה ובה לכל אחד מאיתנו נרשם רבע בעלות. מאז קנינו בית אחר גדול מידות כאשר שוב הבעלות הינה רבע לכל אחד. אני מבקש לציין כי כל השנים הייתי מפרנס יחיד ושילמתי משכנתאות ממקורותי בלבד. גם נולדו לנו בנוסף 2 ילדים שאינם כלל מופיעים בבעלות הבית. אני מבקש לשאול: האם יש צדק כי הילדים מנישואי הראשונים יהיו זכאים לרבע בית מפני שהחלק היחסי שלהם היה מבית ראשון של אביהם ז"ל ושהיה בית מאוד קון וזול.

  השב
 • 06:03, 1 במאי 2013

  נחומי שלום
  ככל שהייתם רושמים בתחילה את החלקים היחסיים בדירה באופן שישקף נכון את הירושה אותם קיבלו ילדיה של אשתך, הרי שלא היו מתעוררת כלל שאלה. עניין המוסר וההוגנות טמון בתוך המשפחה וכך גם הפיתרון לשאלה זו. לפיכך, הייתי מציעה - ואינני יודעת את גילם של ילדיה של אשתך - כי תנסו לגשר על עניין זה בתוך המשפחה ולחילופין תמיד קיימת לך אפשרות לגשר על הפער בעצם עריכת צוואה משלך או צוואות הדדיות שלך ושל אשתך אשר יגשרו על הפערים ויובילו לחלוקה שווה בין כל הילדים תוך שמירה על החלק היחסי שקיבלו הילדים הבוגרים מאביהם המנוח. בהצלחה.

  תגובה
מנהל הפורום:רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

מנהל הפורום: רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

עוסקת בתחום דיני המשפחה - גירושין, הסכמי ממון, צוואות, ירושות וככלל - סכסוכים שבתוך המשפחה. מגשרת וח
למידע נוסף

053-9374039 חיוג
הודעה

פורום זה יעסוק בשאלות הנוגעות לחלוקת הרכוש, איזון המשאבים, נכסי קריירה ומוניטין אישי  בעת הסכסוך בין בני זוג  כאשר אלה הם רכיבים משמעותיים ביותר היכולים להשפיע על העתיד הכלכלי של כל אחד מבני הזוג. בשל תיקון חוק יחסי ממון הצדדים יכולים למצוא את עצמם באי וודאות מוחלטת באשר לתוצאה כמו למשל דירה שנרכשה בטרם הנישואין האם היא נכנסת למעגל החלוקה אם לאו? היום יש משמעות למועד הגשת התביעות לעניין פירוק השיתוף/איזון המשאבים וחלוקתם בין בני הזוג.. על כל אלה ועוד אנחנו כאן בשבילכם.