זכויות בדירה שהייתה שייכת פעם לסבי ז"ל - פורום חלוקת רכוש ואיזון משאבים

שאלה חדשה
 • אורן

  נשלח ע"יאורן 22:11, 6 ביוני 2013

  סבי ז"ל התגורר בדירה קטנה צמודה לדירתה של דודתי, אשר סעדה אותו בשנותיו האחרונות. לאחר מותו של סבי, דודתי ומשפחתה למעשה השתלטו על דירת סבי וצירפו אותה לאחר שיפוץ לדירתה של דודתי. למיטב ידיעתי לא הייתה צוואה לרכושו של סבי. אבי ז"ל לא רצה לפגוע בשלום המשפחה ולא דרש או נקט כל צעד לשמור את זכויותיו כיורש הדירה. האם לאימי, אני ואחי יש זכויות בדירה שהייתה שייכת פעם לסבי ז"ל?

  השב
 • 04:07, 7 ביוני 2013

  אורן שלום! חסרים בשאלתך פרטים רבים לצורך מענה ענייני . ככלל אם הדירה רשומה על שם סבך ז״ל ולא הייתה צוואה אזי בהחלט לאמך יש זכויות בדירה. בהתאם לצו ירושה שעליכם לדאוג להוציא. עליכם לקבל ייעוץ מעו״ד העוסק בתחום הירושות והצוואות לצורך הוצאת צו ירושה ומתן מענה ענייני.
  אשמח לעמוד לשותכם לצורך הבהרות

  תגובה
 • 12:53, 13 ביוני 2013

  נראה לי כי מנהלת הפורום עורכת הדין רינה פוליטי צודקת בעניין

  תגובה
מנהל הפורום:רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

מנהל הפורום: רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

עוסקת בתחום דיני המשפחה - גירושין, הסכמי ממון, צוואות, ירושות וככלל - סכסוכים שבתוך המשפחה. מגשרת וח
למידע נוסף

053-9374039 חיוג
הודעה

פורום זה יעסוק בשאלות הנוגעות לחלוקת הרכוש, איזון המשאבים, נכסי קריירה ומוניטין אישי  בעת הסכסוך בין בני זוג  כאשר אלה הם רכיבים משמעותיים ביותר היכולים להשפיע על העתיד הכלכלי של כל אחד מבני הזוג. בשל תיקון חוק יחסי ממון הצדדים יכולים למצוא את עצמם באי וודאות מוחלטת באשר לתוצאה כמו למשל דירה שנרכשה בטרם הנישואין האם היא נכנסת למעגל החלוקה אם לאו? היום יש משמעות למועד הגשת התביעות לעניין פירוק השיתוף/איזון המשאבים וחלוקתם בין בני הזוג.. על כל אלה ועוד אנחנו כאן בשבילכם.