תביעת רכוש מהבעל - תביעת רכב שנמצא אצל אמו של הבעל ורשום על שמו - פורום חלוקת רכוש ואיזון משאבים

שאלה חדשה
 • טלי

  נשלח ע"יטלי 11:49, 28 ביוני 2013

  שלום רב, אני נשואה כ5 שנים לאמא של בעלי יש רכב ברשותה על שמו של בעלי, לצערי הרב אמו עוברת עבירות לרוב (חנייהקנסות וכו') לא משלמת את הדוחות והעניין מגיע עד התראה להוצאה לפועל המצב נמשך כבר מס' שנים, בתחילה בעלי נהג לשלם את הקנסות אולם כעת אינני מוכנה לכך עוד, בעלי לא רוצה לעשות העברת בעלות רכב על שמה מחשש לפגוע בה האם יש דרך משפטית שאני יכולה לחייב אותה לשלם את הקנסות , האם אני יכולה לתבוע את הרכב אל חזקתי? כיצד? אודה לך על תשובתך .

  השב
 • 20:20, 2 ביולי 2013

  טלי שלום
  ככלל את יכולה בהחלט לתבוע את הרכב לחזקתך ואם הוא רשום על שמך לדאוג לכך שיהיה ברשותך, כמו כן, עלייך לכתוב מכתבים ולהוכיח כי לא את נהגת ברכב בשעת העבירה. הדרך היחידה לחייב את חמותך בתשלום הקנסות הינה בדרך של תביעה ו/או שיפוי ואולם אין ספק כי הליך כזה יפגע בה יותר. נראה כי כל זמן ששלום בית שוכן בקרבכם כל הליך משפטי יכול לגרום נזק להליך המשפטי. לדעתי עלייך ליזום ייעוץ זוגי שבו תעלו את הסוגיה בטרם תכנסו להליך שלעתים אין ממנו דרך חזרה...
  אשמח לסייע לך בעניין באופן פרטני.
  בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

מנהל הפורום: רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

עוסקת בתחום דיני המשפחה - גירושין, הסכמי ממון, צוואות, ירושות וככלל - סכסוכים שבתוך המשפחה. מגשרת וח
למידע נוסף

053-9374039 חיוג
הודעה

פורום זה יעסוק בשאלות הנוגעות לחלוקת הרכוש, איזון המשאבים, נכסי קריירה ומוניטין אישי  בעת הסכסוך בין בני זוג  כאשר אלה הם רכיבים משמעותיים ביותר היכולים להשפיע על העתיד הכלכלי של כל אחד מבני הזוג. בשל תיקון חוק יחסי ממון הצדדים יכולים למצוא את עצמם באי וודאות מוחלטת באשר לתוצאה כמו למשל דירה שנרכשה בטרם הנישואין האם היא נכנסת למעגל החלוקה אם לאו? היום יש משמעות למועד הגשת התביעות לעניין פירוק השיתוף/איזון המשאבים וחלוקתם בין בני הזוג.. על כל אלה ועוד אנחנו כאן בשבילכם.