האם האישה יכולה לתבוע מחצית מהרכוש? - פורום חלוקת רכוש ואיזון משאבים

שאלה חדשה
 • מיקי

  נשלח ע"ימיקי 17:07, 19 באוגוסט 2013

  בס"ד להלן המקרה זוג נשוי מתגורר בבית 16 שנה שהאבא בנה והוריש לבנו את הבית לפני מס' שנים לאחר פטירת האב הוצא צו צוואה ובאחרונה הוחל בהליך רישום הבית על שם היורש האם האשה יכולה לתבוע מחצית מהרכוש? ראוי לציין כי בבית לא הושקעו כספים למעט אחזקה שוטפת חשבונות בני הזוג מתנהלים בנפרד תודה

  השב
 • 15:37, 22 באוגוסט 2013

  מיקי שלום
  ככלל ירושה אינה נכללת באיזון המשאבים שבין הצדדים ועל כן, לכאורה אין האישה יכולה לתבוע בגין רכוש שניתן בירושה לרבות בשל העובדה כי לא הושקעו כספים בדירה על ידי הצדדים מתוך הכספים המשותפים.
  כמובן, בפרטים המעטים שיש בשאלה לא ניתן ללמוד האם הייתה כוונת שיתוף אם לאו, הייתי מציעה לקבל ייעוץ משפטי שכן רב הנסתר על הגלוי.

  תגובה
מנהל הפורום:רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

מנהל הפורום: רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

עוסקת בתחום דיני המשפחה - גירושין, הסכמי ממון, צוואות, ירושות וככלל - סכסוכים שבתוך המשפחה. מגשרת וח
למידע נוסף

053-9374039 חיוג
הודעה

פורום זה יעסוק בשאלות הנוגעות לחלוקת הרכוש, איזון המשאבים, נכסי קריירה ומוניטין אישי  בעת הסכסוך בין בני זוג  כאשר אלה הם רכיבים משמעותיים ביותר היכולים להשפיע על העתיד הכלכלי של כל אחד מבני הזוג. בשל תיקון חוק יחסי ממון הצדדים יכולים למצוא את עצמם באי וודאות מוחלטת באשר לתוצאה כמו למשל דירה שנרכשה בטרם הנישואין האם היא נכנסת למעגל החלוקה אם לאו? היום יש משמעות למועד הגשת התביעות לעניין פירוק השיתוף/איזון המשאבים וחלוקתם בין בני הזוג.. על כל אלה ועוד אנחנו כאן בשבילכם.