משכורת חודשית וחשבון בנק משותף לאחר פרידה - פורום חלוקת רכוש ואיזון משאבים

שאלה חדשה
 • בר

  נשלח ע"יבר 13:29, 13 בנובמבר 2013

  הי, לאשתי ולי חשבון בנק משותף. לאורך השנים שלנו ביחד, אני הייתי המפרנס היחידי, ורק לאחרונה היא החלה לעבוד ולהרוויח משכורת (שלא מכסה את השכ"ד שלה אפילו). נפרדנו לפני כחצי שנה ולמרות זאת (מתוך דאגה לה ולילדים) אני עדיין מעביר את המשכורת החודשית שלי לחשבון המשותף (יש בינינו אמון לגבי הוצאות חריגות וכו'). אנחנו כרגע בתהליכי גישור, אבל ברצוני להתחיל לעשות את ההפרדה הכלכלית (או לפחות התחלה בכיוון על מנת ששנינו נתרגל להוציא פחות כסף). בתור צעד התחלתי, הצעתי כי אעביר כל חודש סכום של חצי משכורת לחשבון המשותף ואת החצי השני אעביר לחשבון חדש (פרטי). אשתי מתנגדת וטוענת כי כל עוד אנחנו נשואים, המשכורת שלי היא רכוש של שנינו, ואני לא יכול לעשות צעדים חד צדדיים. (למרות שלפי ראייתי, מדובר בדבר הכי הוגן והכי פיירי שאפשר לעשות *עד* שיהיה הסכם). השאלה שלי היא קצרה, האם חוקית אני מחוייב להמשיך להפקיד את המשכורת לחשבון המשותף או שמרגע הפרידה, בעצם "כל איש לעצמו"? (חשוב לי לציין כי בכל מקרה אעביר לחשבון מספיק כספים (גם לפני וגם אחרי ההסכם)., כי חשוב לי שתוכל להתקיים בכבוד וגם שלילדים לא תהיה ירידה באיכות חיים).

  השב
 • 22:24, 14 בנובמבר 2013

  בר שלום
  נראה לי שבעניינך מן הראוי שתקבל ייעוץ משפטי הולם ולא באמצעות הפורום.
  נראה כי פניך פני סיום העניינים בשלום ואולם עליך לעשות זאת בדרך שלא תפגע בזכויותיך.
  אין כל חיוב בחוק להפקיד משכורת לחשבון משותף בשל העובדה כי אתה נשוי ובמיוחד לנוכח העובדה כי אתה חי בנפרד, ואולם, עליך לדאוג לרווחת ילדיך בהתאם לדין ולפסיקה. חסרים פרטים רבים אשר יכולים להאיר על שאלתך.
  אשמח לעמוד לרשותך לצורך הבהרות שלא באמצעות הפורום
  בהצלחה.

  תגובה
מנהל הפורום:רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

מנהל הפורום: רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

עוסקת בתחום דיני המשפחה - גירושין, הסכמי ממון, צוואות, ירושות וככלל - סכסוכים שבתוך המשפחה. מגשרת וח
למידע נוסף

053-9374039 חיוג
הודעה

פורום זה יעסוק בשאלות הנוגעות לחלוקת הרכוש, איזון המשאבים, נכסי קריירה ומוניטין אישי  בעת הסכסוך בין בני זוג  כאשר אלה הם רכיבים משמעותיים ביותר היכולים להשפיע על העתיד הכלכלי של כל אחד מבני הזוג. בשל תיקון חוק יחסי ממון הצדדים יכולים למצוא את עצמם באי וודאות מוחלטת באשר לתוצאה כמו למשל דירה שנרכשה בטרם הנישואין האם היא נכנסת למעגל החלוקה אם לאו? היום יש משמעות למועד הגשת התביעות לעניין פירוק השיתוף/איזון המשאבים וחלוקתם בין בני הזוג.. על כל אלה ועוד אנחנו כאן בשבילכם.