מציאת כספים בחשבונות שלא היו ידועים - פורום חלוקת רכוש ואיזון משאבים

שאלה חדשה
 • בן

  נשלח ע"יבן 22:46, 28 בדצמבר 2013

  יש לי דירה שרשומה על שמי .שלמתי 70% משווי הדירה לפני הנשואין וכן 4 שנים שלמתי משכנתא.במשך 10 שנים שילמנו משכנתא משותפת.ב שנתיים האחרונות אני משלם משכנת בנפרד. אשתי הגישה נגדי תביעת גרושין ובקשה לאיזון משאבים. לקחתי חוקר פרטי וגיליתי שיש לה 6 חשבונות עם סכומי כסף גדולים ביותר.אין לי ספק שחלק נכבד מהכספים הללו מקורם בתקופת נשואינו. ובכן שאלתי היא כיצד צריך להתבצע איזון משאבים במצב כזה?

  השב
 • 11:19, 2 בינואר 2014

  בן שלום
  באשר לשאלתך הראשונה, בכל הקשור לאיזון המשאבים וחלוקת הרכוש - קיימת חוסר אחידות בפסיקה ולכן קשה לקבוע חד משמעית מה יהיו התוצאות ואולם, בכל מקרה ניתן לומר כי אשתך תהיה זכאית לפחות למחצית המשכנתא ששולמה במשותף.
  באשר לכספים שנצברו ללא ידיעתך - אני מציעה כי תפנה בדחיפות לעורך דין מתחום המשפחה על מנת שייעץ לך כיצד לנהוג שכן, כספים אלה שייכים לך במחצית.
  שיהיה בהצלחה.

  תגובה
מנהל הפורום:רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

מנהל הפורום: רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

עוסקת בתחום דיני המשפחה - גירושין, הסכמי ממון, צוואות, ירושות וככלל - סכסוכים שבתוך המשפחה. מגשרת וח
למידע נוסף

053-9374039 חיוג
הודעה

פורום זה יעסוק בשאלות הנוגעות לחלוקת הרכוש, איזון המשאבים, נכסי קריירה ומוניטין אישי  בעת הסכסוך בין בני זוג  כאשר אלה הם רכיבים משמעותיים ביותר היכולים להשפיע על העתיד הכלכלי של כל אחד מבני הזוג. בשל תיקון חוק יחסי ממון הצדדים יכולים למצוא את עצמם באי וודאות מוחלטת באשר לתוצאה כמו למשל דירה שנרכשה בטרם הנישואין האם היא נכנסת למעגל החלוקה אם לאו? היום יש משמעות למועד הגשת התביעות לעניין פירוק השיתוף/איזון המשאבים וחלוקתם בין בני הזוג.. על כל אלה ועוד אנחנו כאן בשבילכם.