חלוקת רכוש משותף - האם אני מחוייבת להתחלק חצי בחצי מתשלום המשכנתא? - פורום חלוקת רכוש ואיזון משאבים

שאלה חדשה
 • רונה

  נשלח ע"ירונה 22:15, 7 בינואר 2014

  רינה ערב טוב אני ובעלי החלטנו לסיים את חיינו המשותפים. הוחלט שהדירה תשאר אצלי עד שהילד הקטן יהיה בן 18. כמו כן הוחלט שאני אמשיך לשלם את משכנתא. הגרוש לעתיד שלי דורש ממני לאחר מכירת הדירה (בבוא הזמן) לקבל חצי מסכום המכירה למרות שאני אמשיך לשלם את המשכנתא. הוא טוען שהוא משלם את המדור ולכן זה מקנה לו זכות על הדירה גם לאחר הגירושין. האם יש פסק דין כל שהוא לגבי נושא זה? האם אני מחוייבת להתחלק איתו חצי חצי למרות שאני המשכתי לשלם את הדירה? או כמה אחוזים מערך הדירה הוא זכאי לקבל? תודה מראש

  השב
 • 23:50, 15 בינואר 2014

  רונה שלום
  ישנה פסיקה המגדירה משכנתא כמדור רעיוני ואולם לא עולה משאלתך מה סכום המזונות והמדור אותו משלם בעלך ועבור כמה ילדים. הייתי מציעה כי תקבלי ייעוץ משפטי מעורך דין בתחום המשפחה בטרם תחתמי על הסכם מסוג זה.
  אשמח לעמוד לרשותך לצורך הבהרות

  תגובה
מנהל הפורום:רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

מנהל הפורום: רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

עוסקת בתחום דיני המשפחה - גירושין, הסכמי ממון, צוואות, ירושות וככלל - סכסוכים שבתוך המשפחה. מגשרת וח
למידע נוסף

053-9374039 חיוג
הודעה

פורום זה יעסוק בשאלות הנוגעות לחלוקת הרכוש, איזון המשאבים, נכסי קריירה ומוניטין אישי  בעת הסכסוך בין בני זוג  כאשר אלה הם רכיבים משמעותיים ביותר היכולים להשפיע על העתיד הכלכלי של כל אחד מבני הזוג. בשל תיקון חוק יחסי ממון הצדדים יכולים למצוא את עצמם באי וודאות מוחלטת באשר לתוצאה כמו למשל דירה שנרכשה בטרם הנישואין האם היא נכנסת למעגל החלוקה אם לאו? היום יש משמעות למועד הגשת התביעות לעניין פירוק השיתוף/איזון המשאבים וחלוקתם בין בני הזוג.. על כל אלה ועוד אנחנו כאן בשבילכם.