זכויות פרוד בדירה שלא רוצה להתגרש - פורום חלוקת רכוש ואיזון משאבים

שאלה חדשה
 • ענת

  נשלח ע"יענת 18:59, 15 בינואר 2014

  בעלי חי בנפרד לאחר שהורחק מהבית בשל אלימות. לאחרונה קיבלתי מעו״ד שלו מכתב שהוא רוצה למכור את הבית וגם לקבל חלק מהפנסיה שלי וקרן ההשתלמות שלי. הילדים שלנו בוגרים אבל גרים איתי בבית. האם הוא יכול להכריח אותי למכור את הבית? הוא לא רוצה להתגרש כי יש לו הרבה כסף ונכסים שהוא מסתיר ממני.

  השב
 • 23:58, 15 בינואר 2014

  ענת שלום
  באופן עקרוני ברגע שתוגש תביעה לפירוק שיתוף הרי שבית המשפט יצטרך ליתן את הדעת באשר לפירוק השיתוף ולא ניתן יהיה למנוע את זה אלא במקרים נדירים.
  מכל מקום, אם האלימות הייתה חמורה יכול שהדבר יילקח בחשבון שהרי לאחרונה יצאה הלכה בבית משפט העליון על פיה אדם שהורשע בניסיון רצוח את אשתו לא יוכל לחלוק עמה בפנסיה.
  בדיני המשפחה כל מקרה לגופו ועל כן, ראוי שתקבלי ייעוץ מוקדם לצורך הכנתך לקראת תביעה שכזו.
  אשמח לעמוד לרשותך לצורך הבהרות
  בהצלחה.

  תגובה
מנהל הפורום:רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

מנהל הפורום: רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

עוסקת בתחום דיני המשפחה - גירושין, הסכמי ממון, צוואות, ירושות וככלל - סכסוכים שבתוך המשפחה. מגשרת וח
למידע נוסף

053-9374039 חיוג
הודעה

פורום זה יעסוק בשאלות הנוגעות לחלוקת הרכוש, איזון המשאבים, נכסי קריירה ומוניטין אישי  בעת הסכסוך בין בני זוג  כאשר אלה הם רכיבים משמעותיים ביותר היכולים להשפיע על העתיד הכלכלי של כל אחד מבני הזוג. בשל תיקון חוק יחסי ממון הצדדים יכולים למצוא את עצמם באי וודאות מוחלטת באשר לתוצאה כמו למשל דירה שנרכשה בטרם הנישואין האם היא נכנסת למעגל החלוקה אם לאו? היום יש משמעות למועד הגשת התביעות לעניין פירוק השיתוף/איזון המשאבים וחלוקתם בין בני הזוג.. על כל אלה ועוד אנחנו כאן בשבילכם.