הטלת צו עיקול על תיק ניירות ערך והפסד כספים רבים כתוצאה מכך - פורום חלוקת רכוש ואיזון משאבים

שאלה חדשה
 • יוסף טל

  נשלח ע"ייוסף טל 15:04, 26 בינואר 2014

  שלום, במסגרת הליך גירושין הוטל צו עיקול על תיק ניירות ערך בחשבוני . מכיוון שהיה צו עיקול, לא היה ניתן לבצע פעולות מכירה בתיק. תיק ניירות הערך הפסיד מיום העיקול כ 80 אלף ש"ח. בבית המשפט נקבע תאריך הקרע כשנה לפני רישום העיקול. האקטואר טוען שאינו מתחשב בירידת הערך של תיק ניירות הערך מכיוון שקרה אחרי תאריך הקרע. אני טוען שההפסד הכספי נגרם כתוצאה מצו העיקול. בנוסף ידוע לי שבמעמד העיקול דורש בית המפשט החתמת ערבות למקרה כזה. שאלתי - מה נהוג לחשב במקרה כזה? מה משמעותה של ערבות לצורך צו עיקול? האם אפשר לממש אותה?

  השב
 • 15:46, 26 בינואר 2014

  יוסף טל שלום
  ראשית, אם נגרם לך נזק כתוצאה מהעיקול, בוודאי שניתן להתייחס לערבות שהופקדה לצורך כך. ואולם אם יתברר כי העיקול נעשה כדין ולא פעלת בטרם הפסדת את הכספים הרי שהסיכוי לעשות בערבות שימוש קטן.
  מכל מקום, הסעד אותו אתה מבקש צריך שיופנה לבית המשפט ובדחיפות .
  אשמח לעמוד לרשותך לצורך הבהרות.

  תגובה
מנהל הפורום:רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

מנהל הפורום: רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

עוסקת בתחום דיני המשפחה - גירושין, הסכמי ממון, צוואות, ירושות וככלל - סכסוכים שבתוך המשפחה. מגשרת וח
למידע נוסף

053-9374039 חיוג
הודעה

פורום זה יעסוק בשאלות הנוגעות לחלוקת הרכוש, איזון המשאבים, נכסי קריירה ומוניטין אישי  בעת הסכסוך בין בני זוג  כאשר אלה הם רכיבים משמעותיים ביותר היכולים להשפיע על העתיד הכלכלי של כל אחד מבני הזוג. בשל תיקון חוק יחסי ממון הצדדים יכולים למצוא את עצמם באי וודאות מוחלטת באשר לתוצאה כמו למשל דירה שנרכשה בטרם הנישואין האם היא נכנסת למעגל החלוקה אם לאו? היום יש משמעות למועד הגשת התביעות לעניין פירוק השיתוף/איזון המשאבים וחלוקתם בין בני הזוג.. על כל אלה ועוד אנחנו כאן בשבילכם.