המקרים בהם מחוייב אב בתשלום דמי מדור עבור ילדיו הקטינים - פורום חלוקת רכוש ואיזון משאבים

שאלה חדשה
 • בתיה

  נשלח ע"יבתיה 09:17, 28 בינואר 2014

  באלו מקרים אב מחוייב בדמי מדור עבור ילדיו הקטינים? כפי שהבנתי זה במקרים שהאישה נאלצת לשכור דירה או לקחת משכנתא... שאלתי היא כזאת: חלוקה של חצי חצי מותירה בידי האישה כסף לקניית דירה, האם בעת ההתחשבנות עדיין יכולה האישה לבקש להתקזז עם הבעל על דמי מדור עתידי / להוון מדור? או שמספיקה העובדה התיאורטית שהאישה יכולה לקנות דירה, בכדי לשחרר את הבעל מדמי המדור? שאלה נוספת בעיניין אחזקת המדור: האם הדבר נכלל בדרך כלל בתוך דמי המזונות במידה ונפסקו כאלה בבית המשפט או שבא כחישוב נפרד ?

  השב
 • 10:19, 28 בינואר 2014

  בתיה שלום
  ככלל המדור הינו רכיב נפרד מהמזונות, אך ישנה פסיקה המחברת בין סכום המזונות למדור ו/או לאחזקתו.
  גם קבלת כספים של מחצית דירה עדיין לא תפתור את האב מתשלום מזונות, אך יכול שהקפיטל הכלכלי הנשאר בידה יבוא בחשבון בפסיקת המזונות בכלל.
  כל סכום שבו מחוייב האב, בהסכמה, ניתן להוון אך לא ניתן לדרוש זאת.

  באשר לסיפא שאלתך, כאמור, בית משפט לעתים קרובות פוסק מזונות כולל מדור.
  בהצלחה

  תגובה
 • 10:47, 28 בינואר 2014

  תודה על תשובתך המהירה.
  "
  גם קבלת כספים של מחצית דירה עדיין לא תפתור את האב מתשלום מזונות" - השאלה היא האם תפתור מדמי מדור, במידה ואלו לא הוכנסו בחישוב המזונות.

  תגובה
מנהל הפורום:רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

מנהל הפורום: רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

עוסקת בתחום דיני המשפחה - גירושין, הסכמי ממון, צוואות, ירושות וככלל - סכסוכים שבתוך המשפחה. מגשרת וח
למידע נוסף

053-9374039 חיוג
הודעה

פורום זה יעסוק בשאלות הנוגעות לחלוקת הרכוש, איזון המשאבים, נכסי קריירה ומוניטין אישי  בעת הסכסוך בין בני זוג  כאשר אלה הם רכיבים משמעותיים ביותר היכולים להשפיע על העתיד הכלכלי של כל אחד מבני הזוג. בשל תיקון חוק יחסי ממון הצדדים יכולים למצוא את עצמם באי וודאות מוחלטת באשר לתוצאה כמו למשל דירה שנרכשה בטרם הנישואין האם היא נכנסת למעגל החלוקה אם לאו? היום יש משמעות למועד הגשת התביעות לעניין פירוק השיתוף/איזון המשאבים וחלוקתם בין בני הזוג.. על כל אלה ועוד אנחנו כאן בשבילכם.