חלוקת רווחים מעסק שקיים טרם הנישואים - פורום חלוקת רכוש ואיזון משאבים

שאלה חדשה
 • עירית

  נשלח ע"יעירית 19:24, 25 בפברואר 2014

  שלום, רציתי לדעת : 1)האם דיבידנטים ורווחים שנצברו במהלך שנות הנישואים מעסק שהיה בבעלות בעלי טרם הנישואים - נחשבים רכוש משותף או של בעלי בלבד? 2)במידה והעסק נמכר במהלך הנישואים הכסף שבעלי קיבל עבור המכירה נחשב רכושו הפרטי או רכוש משותף? תודה רבה.

  השב
 • 19:32, 25 בפברואר 2014

  אולי נכון לציין שכל רווחי העסק והדיבדנטים אינם נכנסים לחשבון פרטי אלא לחשבון הבנק של חברת האחזקות שדרכה (תחתיה) בעלי מנהל את כל עסקיו.

  תגובה
 • 04:08, 3 במרץ 2014

  עירית שלום. לא הייתי משנה את תשובתי לנוכח התוספת.
  בהצלחה

  תגובה
 • 19:39, 25 בפברואר 2014

  עירית שלום
  שאלתך הינה גורפת ועל כן, לא אוכל להשיבך עניינית.
  ככלל, רווחים שנצברו במהלך הנישואין והן פרי מאמץ משותף יחולקו במסגרת איזון המשאבים, וכך גם בחברה, גם אם נרכשה בטרם הנישואין והושבחה ועלתה במדרגות ההצלחה, יכול שיהיה לך חלק ברווחים אלה ובמוניטין שנצבר.
  כך גם לגבי המכירה, יכול שייעשה חישוב לגבי שווי החברה בעת רכישתה, והמוניטין שנצבר. חישוב זה ייעשה על ידי מומחה מוסכם או שימונה על ידי בית המשפט לענייני משפחה.
  מכל מקום, במקרה כזה, ולאור חוסר הוודאות והיציבות כיום בהחלטות מסוג זה, הייתי ממליצה בחום לקחת ייצוג של עורך דין העוסק בתחום המשפחה.
  בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

מנהל הפורום: רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

עוסקת בתחום דיני המשפחה - גירושין, הסכמי ממון, צוואות, ירושות וככלל - סכסוכים שבתוך המשפחה. מגשרת וח
למידע נוסף

053-9374039 חיוג
הודעה

פורום זה יעסוק בשאלות הנוגעות לחלוקת הרכוש, איזון המשאבים, נכסי קריירה ומוניטין אישי  בעת הסכסוך בין בני זוג  כאשר אלה הם רכיבים משמעותיים ביותר היכולים להשפיע על העתיד הכלכלי של כל אחד מבני הזוג. בשל תיקון חוק יחסי ממון הצדדים יכולים למצוא את עצמם באי וודאות מוחלטת באשר לתוצאה כמו למשל דירה שנרכשה בטרם הנישואין האם היא נכנסת למעגל החלוקה אם לאו? היום יש משמעות למועד הגשת התביעות לעניין פירוק השיתוף/איזון המשאבים וחלוקתם בין בני הזוג.. על כל אלה ועוד אנחנו כאן בשבילכם.