חלוקת רכוש בין יורשים - פורום חלוקת רכוש ואיזון משאבים

שאלה חדשה
 • אמיר

  נשלח ע"יאמיר 07:44, 9 ביוני 2014

  שלום. רכושה של אימי כולל כסף בבנק, דירה ומגרש לבנייה. צוואתה פשוטה ואומרת שהחלוקה שווה לי ולשתי אחיות. אחות אחת שותפה בחשבון הבנק של אימי (אני רק מיופה כח), ואני לא מעוניין שהיא תחלק בינינו את הכסף הנזיל לפני שנחלק את שאר הרכוש לשלוש. האם ואיך בכוחי לכפות זאת? תודה רבה.

  השב
 • 11:28, 12 ביוני 2014

  אמיר שלום
  ככלל, אחרי פטירת אמכם לא ניתן לחלק את הירושה בטרם הוצא צו קיום צוואה ואולם בשעה שאחותך שותפה בחשבון מבלי הליך משפטי מתאים הרי שהיא רשאית לנהוג בחשבון מנהג בעלים במחצית הסכומים.
  ישנן דרכים חוקיות למנוע פעולות חד צדדיות של מי מהיורשים ועל כן, הייתי מציעה שתפנה לעורך דין העוסק בתחום על מנת לקבל ייעוץ מתאים.
  בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

מנהל הפורום: רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

עוסקת בתחום דיני המשפחה - גירושין, הסכמי ממון, צוואות, ירושות וככלל - סכסוכים שבתוך המשפחה. מגשרת וח
למידע נוסף

053-9374039 חיוג
הודעה

פורום זה יעסוק בשאלות הנוגעות לחלוקת הרכוש, איזון המשאבים, נכסי קריירה ומוניטין אישי  בעת הסכסוך בין בני זוג  כאשר אלה הם רכיבים משמעותיים ביותר היכולים להשפיע על העתיד הכלכלי של כל אחד מבני הזוג. בשל תיקון חוק יחסי ממון הצדדים יכולים למצוא את עצמם באי וודאות מוחלטת באשר לתוצאה כמו למשל דירה שנרכשה בטרם הנישואין האם היא נכנסת למעגל החלוקה אם לאו? היום יש משמעות למועד הגשת התביעות לעניין פירוק השיתוף/איזון המשאבים וחלוקתם בין בני הזוג.. על כל אלה ועוד אנחנו כאן בשבילכם.