כתיבת צוואה שמיועדת אך ורק לילדנו ולא לנשותיהם - פורום חלוקת רכוש ואיזון משאבים

שאלה חדשה
 • גלית פיק

  נשלח ע"יגלית פיק 13:16, 25 באוגוסט 2014

  אני ובעלי רוצים לכתוב צוואה. יש לנו 3 ילדים נשואים. היחסים ביניהם כרגע בסדר אבל אי אפשר לדעת. אנחנו רוצים לוודא שמה שאנחנו מורישים במותנו יהיה שייך רק לילדים שלנו ולא יהיה חלק מהרכוש של הנשים. מה צריך לכתוב בצוואה כדי שהנשים לא יקבלו כלום.

  השב
 • 12:03, 31 באוגוסט 2014

  גלית שלום
  ככלל, ככל שתצוו רק לילדיכם ולצאציהם וכך יפורש בצוואה הרי הרי שבאם ילדיכם לא ישתפו את נשותיהם בעזבון לא יהיה לנשים חלק ונחלה בעיזבון זה.
  גם חוק יחסי ממון בין בני זוג מחריג ירושות מתוך מעגל הכספים המשותף ועל כן, גם ללא צוואה - ללא כוונת שיתוף - עזבונכם יחולק בין ילדיכם.
  בכל מקרה, לכל כלל יש יוצא מן הכלל ועל כן, הייתי ממליצה להיעזר בעורך דין מתחום דיני המשפחה והירושה על מנת לנסח נכון את הוראותיכם במגמה שאלה יכובדו ככתבן וכלשונן.
  לחיים בריאים וארוכים
  רינה פוליטי, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

מנהל הפורום: רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

עוסקת בתחום דיני המשפחה - גירושין, הסכמי ממון, צוואות, ירושות וככלל - סכסוכים שבתוך המשפחה. מגשרת וח
למידע נוסף

053-9374039 חיוג
הודעה

פורום זה יעסוק בשאלות הנוגעות לחלוקת הרכוש, איזון המשאבים, נכסי קריירה ומוניטין אישי  בעת הסכסוך בין בני זוג  כאשר אלה הם רכיבים משמעותיים ביותר היכולים להשפיע על העתיד הכלכלי של כל אחד מבני הזוג. בשל תיקון חוק יחסי ממון הצדדים יכולים למצוא את עצמם באי וודאות מוחלטת באשר לתוצאה כמו למשל דירה שנרכשה בטרם הנישואין האם היא נכנסת למעגל החלוקה אם לאו? היום יש משמעות למועד הגשת התביעות לעניין פירוק השיתוף/איזון המשאבים וחלוקתם בין בני הזוג.. על כל אלה ועוד אנחנו כאן בשבילכם.