השתתפות הגרוש (אב ל-4) בהוצאות משכנתא לאחר הגירושין - פורום חלוקת רכוש ואיזון משאבים

שאלה חדשה
 • שרית

  נשלח ע"ישרית 19:40, 2 בדצמבר 2014

  שלום רינה רציתי לדעת אנו זוג עם ארבעה ילדים בהליכי גירושי נשואים 20 שנה ןלנו דירה שרשומה על שנינו ובעלי אינו מעוניין להשאירה אפילו תקופה קצרה עבור הילדים לכן היא תימכר ברצוני לדעת אם אני אקנה דירה קטנה מהסכום שישאר לי אחרי החזרת המשכנתא לבנק האם הוא צריך להשתתף בהוצאות המשכנתא שאצטרך לקחת?? אם כן כמה? הוא פשוט לא מוכן שלם יותר מסכום המזונות שנקבע 4000 ש"ח (ילד אחד מעל גיל 16) תודה רבה

  השב
 • מנהל הפורום:רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

  רינה פוליטי, עו"ד,מנהל הפורום

  23:19, 14 בדצמבר 2014

  שרית שלום
  ככלל, לעתים קרובות רואה בית המשפט את תשלום המשכנתא כחלופה רעיונית לתשלום דמי השכירות ועל כן, יכול שבית המשפט, ככל שהסכום יהיה הגיוני ובלתי מופרז יפסוק 30% מתשלום המשכנתא ומהוצאות המדור (כך הפסיקה באשר לילד אחד) אגב כך אציין כי סכום של 4,000 ש"ח לילד אחד זהו סכום שנקבע בנסיבות מיוחדות.
  אשמח לעמוד לרשותך לצורך הבהרות.
  בברכה ובהצלחה.

  תגובה
מנהל הפורום:רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

מנהל הפורום: רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

עוסקת בתחום דיני המשפחה - גירושין, הסכמי ממון, צוואות, ירושות וככלל - סכסוכים שבתוך המשפחה. מגשרת וח
למידע נוסף

053-9374039 חיוג
הודעה

פורום זה יעסוק בשאלות הנוגעות לחלוקת הרכוש, איזון המשאבים, נכסי קריירה ומוניטין אישי  בעת הסכסוך בין בני זוג  כאשר אלה הם רכיבים משמעותיים ביותר היכולים להשפיע על העתיד הכלכלי של כל אחד מבני הזוג. בשל תיקון חוק יחסי ממון הצדדים יכולים למצוא את עצמם באי וודאות מוחלטת באשר לתוצאה כמו למשל דירה שנרכשה בטרם הנישואין האם היא נכנסת למעגל החלוקה אם לאו? היום יש משמעות למועד הגשת התביעות לעניין פירוק השיתוף/איזון המשאבים וחלוקתם בין בני הזוג.. על כל אלה ועוד אנחנו כאן בשבילכם.