פסיקת איזון משאבים לא שוויוני עקב בעיה רפואית ממנה סובלת האישה - פורום חלוקת רכוש ואיזון משאבים

שאלה חדשה
 • דב

  נשלח ע"ידב 23:31, 17 בדצמבר 2014

  שלום רב, אני עצמאי והכנסתי נטו כ-5,000 ₪. רעייתי שכירה והכנסתה נטו כ-15,000 ₪. רעייתי סובלת מבעיה רפואית (ms) שנתגלתה לפני 10 שנים. מאז גילוי המחלה ועד היום היא הכפילה את הכנסתה, כאשר אני, במהלך 6 השנים בהם אני עצמאי, הכנסתי לא גדלה. לרעייתי, באופן משמעותי, יותר חסכונות וזכויות סוציאליות מאשר לי (לי כמעט ואין). כמו כן יש לנו דירה משותפת, ללא משכנתא. יש לנו 2 בנות (בנות 8 ו-10) ואנו בהליכי גירושין. האם במקרה כזה, מנסיונך, צפוי בית משפט לענייני משפחה לפסוק איזון משאבים לא שוויוני (לטובתה של רעייתי) וזאת עקב הבעיה הרפואית ממנה היא סובלת? במידה וכן, באיזו מידה בלתי שוויוני? במידה וזה רלוונטי (למרות שלדעתי זה לא רלוונטי), משמורת הבנות תהיה אצלה אך כל סוף שבוע שני וכן פעם נוספת במהלך השבוע הן ילונו אצלי. מודה לך מראש על תשובתך, תודה, דב

  השב
 • מנהל הפורום:רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

  עו"ד רינה פוליטי,מנהל הפורום

  16:50, 22 בינואר 2015

  דב שלום
  ככלל איזון משאבים שבו החלוקה אינה שוויונית נעשית כאשר ישנו פער משמעותי בין צד אחד לצד האחר והמגמה ליצור איזון ושוויוניות. נראה כי הפער אותו אתה מתאר נוטה לטובתך בחלוקת הזכויות ואולם צריך לקחת בחשבון כי נכות לא נכנסת למכלול הרכוש הנצבר אלא אם כן הייתה כוונת שיתוף.
  בשאלתך חסרים פרטים רבים אשר יכולים להאיר אור לצורך מתן תשובה עניינית.
  אשמח לעמוד לרשותך לצורך הבהרות
  בברכת הצלחה.

  תגובה
מנהל הפורום:רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

מנהל הפורום: רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

עוסקת בתחום דיני המשפחה - גירושין, הסכמי ממון, צוואות, ירושות וככלל - סכסוכים שבתוך המשפחה. מגשרת וח
למידע נוסף

053-9374039 חיוג
הודעה

פורום זה יעסוק בשאלות הנוגעות לחלוקת הרכוש, איזון המשאבים, נכסי קריירה ומוניטין אישי  בעת הסכסוך בין בני זוג  כאשר אלה הם רכיבים משמעותיים ביותר היכולים להשפיע על העתיד הכלכלי של כל אחד מבני הזוג. בשל תיקון חוק יחסי ממון הצדדים יכולים למצוא את עצמם באי וודאות מוחלטת באשר לתוצאה כמו למשל דירה שנרכשה בטרם הנישואין האם היא נכנסת למעגל החלוקה אם לאו? היום יש משמעות למועד הגשת התביעות לעניין פירוק השיתוף/איזון המשאבים וחלוקתם בין בני הזוג.. על כל אלה ועוד אנחנו כאן בשבילכם.