בעלות/זכות/חזקה על דירה במקרה של גירושין - פורום חלוקת רכוש ואיזון משאבים

שאלה חדשה
 • איתי

  נשלח ע"יאיתי 14:59, 6 במאי 2015

  אני ואשתי נשואים זה עשרים שנה ומתגוררים בדירה שרשומה על שם הוריי מתחילת הנישואין.האם לאישה יש זכויות או בעלות או חזקה על הדירה במקרה של גירושין.במילים אחרות מהן זכויותיה בדירה.בבעלותנו דירה שאותה אנו משכירים ועל דירת הוריי לא משלמים שכירות.אשמח לקבל את תשובתכם ובמקרה של חזקה מה עליי לעשות כדי למנוע זאת למקרה עתידי

  השב
 • מנהל הפורום:רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

  עו"ד רינה פוליטי,מנהל הפורום

  19:08, 11 במאי 2015

  איתי שלום
  ככלל ככל שהדירה נרכשה בטרם הנישואין, ובוודאי כאשר היא רשומה על שם הוריך הרי שלאשתך לא יהיו זכויות עליה בעתיד. ועולם - לכל כלל יש יוצא מן הכלל. ככל שאשתך השביחה את הנכס, הרחיבה או עשתה כל פעולה אשר יש בה כדי לייצר כוונת שיתוף הרי שיכול שבית המשפט בהחלט ייקבע כי יש לה חלק בזכויות אם בדרך של השבת הכספים ואם בכל דרך אחרת שתימצא לנכון בנסיבות העניין. כמו כן, ככל ששילמתם הלוואה עבור הדירה או משכנתא יכול שתחוייב להשיב את המחצית. למקרה עתידי הייתי ממליצה שלא להתגורר בדירת הוריך ולעשות שימוש בדמי השכירות כדי למצוא קורת גג חלופית. לכל מקרה, אעמוד לרשותך לצורך הבהרות.

  תגובה
מנהל הפורום:רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

מנהל הפורום: רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

עוסקת בתחום דיני המשפחה - גירושין, הסכמי ממון, צוואות, ירושות וככלל - סכסוכים שבתוך המשפחה. מגשרת וח
למידע נוסף

053-9374039 חיוג
הודעה

פורום זה יעסוק בשאלות הנוגעות לחלוקת הרכוש, איזון המשאבים, נכסי קריירה ומוניטין אישי  בעת הסכסוך בין בני זוג  כאשר אלה הם רכיבים משמעותיים ביותר היכולים להשפיע על העתיד הכלכלי של כל אחד מבני הזוג. בשל תיקון חוק יחסי ממון הצדדים יכולים למצוא את עצמם באי וודאות מוחלטת באשר לתוצאה כמו למשל דירה שנרכשה בטרם הנישואין האם היא נכנסת למעגל החלוקה אם לאו? היום יש משמעות למועד הגשת התביעות לעניין פירוק השיתוף/איזון המשאבים וחלוקתם בין בני הזוג.. על כל אלה ועוד אנחנו כאן בשבילכם.