תביעת זכויות פנסיוניות מבן זוג לאחר 20 שנה מהגרושים עקב חוסר ידיעה שמגיע לי. - פורום חלוקת רכוש ואיזון משאבים

שאלה חדשה
 • אנה

  נשלח ע"יאנה 10:41, 24 בספטמבר 2015

  לפני 20 שנה התגרשתי מבן זוגי אחרי מעל לעשרים שנות נישואים, נישאתי בשנת 1971.. את הסכם הגרושים עשינו אצל עורך דינו של בן זוגי, לי לא היו אמצעים אז כדי לתבוע ולקיים הליך מסודר יותר. הסכם הגרושים מדבר על משמורת הילדה, מזונות לילדה, אני ויתרתי על מזונותי ועל כתובתי וקיבלתי סכום השווה לכרבע הדירה שבה התגוררנו. לבעלי לשעבר היו זכויות פנסיוניות מסודרות מעבודתו ואני שעבדתי במשרות חלקיות וזמניות כמעט ולא היו זכויות כאלה. לא ידעתי שהזכויות הפנסיוניות שלו משותפות ובהסכם הגרושים הן לא הוזכרו. לאחרונה עקב פרסום החוק החדש העוסק בחלוקת זכויות פנסיוניות בין בני זוג הוברר לי שיש לי חלק בזכויות שצבר בעלי לשעבר בתקופת נישואינו וברצוני לבדוק את האפשרות לתבוע ממנו את חלקי בזכויות הפנסיוניות . האם זה עדיין אפשרי?

  השב
 • מנהל הפורום:רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

  עו"ד רינה פוליטי,מנהל הפורום

  10:49, 24 בספטמבר 2015

  אנה שלום
  שאלתך מצריכה בדיקה מעמיקה של ההסכם אשר קיבל תוקף של פסק דין. אכן חוק זכויות פנסיוניות יכול לחול רטרואקטיבית בכפוף להוראות פסק הדין שניתן בעבר.
  אשר על כן, הייתי ממליצה לפנות לייעוץ פרטני שלא באמצעות הפורום ולבחון האם הסכם הממון /הגירושין שבינך לבין הגרוש מכשיר את הקרקע או משמיט את הקרקע תחת זכויותייך בפנסיה.
  אשמח לעמוד לרשותך לצורך הבהרות
  רינה פוליטי, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

מנהל הפורום: רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

עוסקת בתחום דיני המשפחה - גירושין, הסכמי ממון, צוואות, ירושות וככלל - סכסוכים שבתוך המשפחה. מגשרת וח
למידע נוסף

053-9374039 חיוג
הודעה

פורום זה יעסוק בשאלות הנוגעות לחלוקת הרכוש, איזון המשאבים, נכסי קריירה ומוניטין אישי  בעת הסכסוך בין בני זוג  כאשר אלה הם רכיבים משמעותיים ביותר היכולים להשפיע על העתיד הכלכלי של כל אחד מבני הזוג. בשל תיקון חוק יחסי ממון הצדדים יכולים למצוא את עצמם באי וודאות מוחלטת באשר לתוצאה כמו למשל דירה שנרכשה בטרם הנישואין האם היא נכנסת למעגל החלוקה אם לאו? היום יש משמעות למועד הגשת התביעות לעניין פירוק השיתוף/איזון המשאבים וחלוקתם בין בני הזוג.. על כל אלה ועוד אנחנו כאן בשבילכם.