בענין שאלת איזון משאבים וחלוקת הירושה מכוח חוק יחסי ממון - פורום חלוקת רכוש ואיזון משאבים

שאלה חדשה
 • משה

  נשלח ע"ימשה 13:59, 12 במרץ 2012

  לעו"ד פוליטי, תודה על התשובה. אנחנו כפי שעולה משאלתי בצד של היורשים עפ"י הצוואה. אך לא השבת לי מה משמעות האיזון כאשר לאשה אין נכסים פרט למקרקעין (שמחצית רשום על שמה ומחצית על שם הנפטר). האם אז בכל זאת יעשה איזון משאבים והחלוקה תהיה חצי חצי למרות שהאשה תקבל מכח חוק יחסי ממון יותר ממה שתיתן לנפטר (ליורשים) מכח חוק יחסי ממון? אודה לתשובה ברורה. וככל שיש לך הפניה לפסקי דין או חומר בענין אשמח לקרוא כדי להבין.

  השב
 • 16:03, 12 במרץ 2012

  משה, אכן, כלל הזכויות הנצברות על ידי בני זוג הם אלה שניתנות לחלוקה, וכך הוא כאשר רק צד אחד רשום כבעל הזכויות הן הכספיות והן הרכושיות. על האישה לעתור בסעדים מתאימים לבית המשפט על מנת לזכות בחלקה - ככל שיש כזה. בעיני המחוקק הצדק הוא שכאשר שני בני זוג צברו יחדיו רכוש, בין אם הוא רשום על אחד מהצדדים ובין אם לאו ובלבד שזכויות או רכוש זה לא הובא בטרם הנישואין - יחלקו בו הצדדים בחלקים שווים. מאחר ומדובר בפורום איננייכולה ליתן לך ייעוץ משפטי באמצעות פורום זה מעבר לפירוט שפירטתי בתשובותי אליך. מקווה שסייעתי.

  תגובה
מנהל הפורום:רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

מנהל הפורום: רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

עוסקת בתחום דיני המשפחה - גירושין, הסכמי ממון, צוואות, ירושות וככלל - סכסוכים שבתוך המשפחה. מגשרת וח
למידע נוסף

053-9374039 חיוג
הודעה

פורום זה יעסוק בשאלות הנוגעות לחלוקת הרכוש, איזון המשאבים, נכסי קריירה ומוניטין אישי  בעת הסכסוך בין בני זוג  כאשר אלה הם רכיבים משמעותיים ביותר היכולים להשפיע על העתיד הכלכלי של כל אחד מבני הזוג. בשל תיקון חוק יחסי ממון הצדדים יכולים למצוא את עצמם באי וודאות מוחלטת באשר לתוצאה כמו למשל דירה שנרכשה בטרם הנישואין האם היא נכנסת למעגל החלוקה אם לאו? היום יש משמעות למועד הגשת התביעות לעניין פירוק השיתוף/איזון המשאבים וחלוקתם בין בני הזוג.. על כל אלה ועוד אנחנו כאן בשבילכם.