הסכם הלוואה מסודר עם ההורים - פורום חלוקת רכוש ואיזון משאבים

שאלה חדשה
 • שמואל

  נשלח ע"ישמואל 15:51, 1 בפברואר 2016

  שלום, התחתנתי לא מזמן ולא עשינו הסכם ממון. יש לי דירה בבעלותי שאין עליה חובות או מישכון אבל כשקניתי אותה קיבלתי הלוואה מההורים שעז זה היה כשליש מערך הדירה עד לכה לא ביקשו חזרה את כספם אבל היום כשאני נשוי הם מודאגים מאפשרויות ומבקשים לערוך הסכם הלוואה מסודר שיעגן בתוכו את שווי הלוואה כתלות בערך הדירה לתאריך הקניה. אני ואישתי גרים היום בדירה הנ"ל. האם הסכם כזה אפשרי ואם הוא יהי קביל במידה ו... ושאלה נוספת במידה וזה אפשרי איפה ניתן לערוך הסכם הנ"ל ?

  השב
 • מנהל הפורום:רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

  עו"ד רינה פוליטי,מנהל הפורום

  14:54, 15 בפברואר 2016

  שמואל שלום. בהמשך לשאלתך, אכן במצב המתואר יש להוריך סיבות לדאגה ולכן, בשלב זה, ככל שיהיה שיתוף פעולה עם אשתך, הרי שניתן לחתום על הסכם הלוואה קצר אשר זמן הפירעון יהיה אך ורק בזמן פירוד/גירושין. הסכם כזה יכול שיישמר את כספם של הוריך רק חשוב שייעשה בדרך הגונה וראויה מבלי לפגוע ברעייתך.
  הסכם כזה ניתן ורצוי לערוך את עורך דין בתחום המשפחה .
  אשמח לעמוד לרשותך לצורך הבהרות.
  בברכת הצלחה
  רינה פוליטי, עו,"ד

  תגובה
מנהל הפורום:רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

מנהל הפורום: רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

עוסקת בתחום דיני המשפחה - גירושין, הסכמי ממון, צוואות, ירושות וככלל - סכסוכים שבתוך המשפחה. מגשרת וח
למידע נוסף

053-9374039 חיוג
הודעה

פורום זה יעסוק בשאלות הנוגעות לחלוקת הרכוש, איזון המשאבים, נכסי קריירה ומוניטין אישי  בעת הסכסוך בין בני זוג  כאשר אלה הם רכיבים משמעותיים ביותר היכולים להשפיע על העתיד הכלכלי של כל אחד מבני הזוג. בשל תיקון חוק יחסי ממון הצדדים יכולים למצוא את עצמם באי וודאות מוחלטת באשר לתוצאה כמו למשל דירה שנרכשה בטרם הנישואין האם היא נכנסת למעגל החלוקה אם לאו? היום יש משמעות למועד הגשת התביעות לעניין פירוק השיתוף/איזון המשאבים וחלוקתם בין בני הזוג.. על כל אלה ועוד אנחנו כאן בשבילכם.