לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
יעקב חי

יציאת בת זוג מחשבון הבנק באופן חד צדדי

אנחנו נשואים כ 25 שנים. הבית מתנהל כלכלית באמצעות חשבון משותף אליו נכנסות המשכורות. לכל אחד יש כרטיסי אשראי צ'קים וכו..כל אחד יכול לבצע פעולות בחשבון ללא צורך בהסכמת בן הזוג השני. מכמה סיבות אישתי רוצה שיהיה לה חשבון בנק עצמאי וממנו היא תנהל את עניניה והיא תעביר ממנו את הנדרש לכלכלת הבית והילדים. אני כמובן לא מתנגד לזה. למרות האמור לעיל, רצונה בחשבון משלה הינו לא על רקע של העצמה או כי בא לה, או מכל סיבה אחרת שהיא שאפילו היא לא חייבת לפרט לי, אלה מדובר בכלי לניגוח בי. בת הזוג רוצה לצאת מהחשבון המשותף, לפתוח לעצמה חשבון בנק חדש ואליו להעביר את משכורתה ולקבוע בעצמה בלבד מה יהיה עליה לתת להוצאות הבית והילדים. הנקודה היא שאשתי לא רוצה לשתף אותי בתהליך בכלל ולהעמיד אותי בפני עובדה מוגמרת. אין בכלל התחלה של דיון מה מבנה ההוצאות, ההכנסות, הצרכים שמהם יגזר הנדרש לקיום הבית. אשתי רוצה ממש לקום ביום שישי בבוקר לגשת לבנק ולקבוע עובדות ובהחלט ייתכן ויהיו גם על אפי וחמתי. האם הדבר אפשרי? לקום ולצאת מחשבון הבנק המשותף, להעביר את המשכורת לחשבון חדש שלה ולקבוע על דעתה בלבד כמה היא תעביר להוצאות הבית והמשפחה.

item.Author מנהל הפורום רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

יעקב שלום לנוכח שאלתך נראה לי לא נכון להשיב לך בפורום שכן אינני יודעת האם שמך בדוי או לא אך אפנה את שימת לבך כי לדעתי עליך להתייעץ בדחיפות עם אנשי מקצוע לצורך שמירה על זכויותיך. אשמח לעמוד לרשותך לצורך הבהרות

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום חלוקת רכוש ואיזון משאבים