הסכם הממון נחתם כשהיה לנו ילד אחד ודירה אחרת - מה תוקפו? - פורום חלוקת רכוש ואיזון משאבים

שאלה חדשה
 • אביטל

  נשלח ע"יאביטל 13:03, 4 בנובמבר 2012

  עו"ד רינה שלום רב! בעלי ואני חתמנו על הסכם ממון וגירושים בשנת 2003,שקיבל תוקף בבית המשפט לעינייני משפחה. יש לציין שבעט חתימתו היינו זוג נשוי והיה לנו ילד אחד משותף. מאחר ובהסכם ישנו סעיף שבעלי מוותר על חלקו בדירה שהייתה אז ברשותינו לטובת הקטנת המזונות בגין הילד המשותף ואני מתחייבת שלא לתבוע אותו בשמי או בשמו של הילד להגדלת המזונות. בשנים שלאחר מכן, נולדה לנו ילדה נוספת שמטבע הדברים לא נכללה בהסכם. כמו כן, הדירה שהייתה ברשותינו ועליה בעלי ויתר הוחלפה בדירה חדשה. האם ההסכם תקף גם לגביי הדירה החשה והאם ניתן יהיה לתבוע אותו בשם הילדה למזונות?. אודה עם תוכלו להשיב לי מאחר ואני נמצאת בהליך פרדה מבעלי ואני חוששת שההסכם אינו תקף.אביטל

  השב
 • 12:06, 7 בנובמבר 2012

  אביטל שלום
  מאחר והדברים השתנו, ובמיוחד לאור העובדה כי בתי המשפט אינם אוהבים לעשות ערבוביה בין המזונות לבין הקניין שבין הצדדים והואיל ואינני יודעת מה ההפרש בערכן של שתי הדירות וכיצד נוסח הסכם הגירושין נראה לי נכון שלא להשיב על השאלה בצורה עניינית אלא לאחר קריאת ההסכם. אני מציעה כי תתייעצי עם עורך דין בצורה מסודרת למען לא יופרו זכויותייך הקנייניות וזכויות בנותייך על פי דין.
  אשמח לעמוד לרשותך לצורך הבהרות

  תגובה
 • 05:58, 23 בדצמבר 2015

  שכחתי לציין כי אנו לא חיים יחד כבר 9 חודשים.

  תגובה
מנהל הפורום:רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

מנהל הפורום: רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

עוסקת בתחום דיני המשפחה - גירושין, הסכמי ממון, צוואות, ירושות וככלל - סכסוכים שבתוך המשפחה. מגשרת וח
למידע נוסף

053-9374039 חיוג
הודעה

פורום זה יעסוק בשאלות הנוגעות לחלוקת הרכוש, איזון המשאבים, נכסי קריירה ומוניטין אישי  בעת הסכסוך בין בני זוג  כאשר אלה הם רכיבים משמעותיים ביותר היכולים להשפיע על העתיד הכלכלי של כל אחד מבני הזוג. בשל תיקון חוק יחסי ממון הצדדים יכולים למצוא את עצמם באי וודאות מוחלטת באשר לתוצאה כמו למשל דירה שנרכשה בטרם הנישואין האם היא נכנסת למעגל החלוקה אם לאו? היום יש משמעות למועד הגשת התביעות לעניין פירוק השיתוף/איזון המשאבים וחלוקתם בין בני הזוג.. על כל אלה ועוד אנחנו כאן בשבילכם.