עיכוב החזר כספי מבית אבות בטענה שצריך אפוטרופסות - פורום זכויות קשישים

שאלה חדשה
 • מוני רטנר

  נשלח ע"ימוני רטנר 16:59, 3 בספטמבר 2012

  אנחנו שני אחים שמנהלים את ענייניה הכספיים של אמי מחשבון משותף לשלושתינו . אמי עזבה את בית אבות ומאושפזת בבי"ח סיעודי היא במצב דמנטי מספר שנים . מגיע לה החזר פקדון ומנהל הבית אבות נזכר אחרי 3 חודשים שעזבה להתנות את ההחזר בהצגת צו אפוטרופסות . דרשנו להעביר את ההחזר לחשבון הבנק של אמי על שמה היות וכמו שלא דרש אפוטרופסות כדי לקבל תשלומים אין לו זכות לדרוש אפוטרופסות להחזר . אמנם התחלנו בהליכים לאפוטקרופסות אבל אודה להתיחסותך לשאלה האם התניית ההחזר באפורופסות והעיכוב בהחזר מוצדקים?

  השב
 • 14:14, 12 בספטמבר 2012

  שלום לך מוני!
  ההקבלה שעשית בשאלתך בין קבלת הכספים וההחזרם היא נכונה ובמקומה.ספק רב אם סרוב בית האבות להחזר הכספים הוא במקומו שהרי כל אדם כשיר לפעולות משפטיות(לרבות קבלת כספים) כל עוד זכות זו לא נשללה ע"י בימ"ש.מאחר וממילא אתם נמצאים בעיצומו של הליך משפטי הרי שעדיף להיות חכם מלהיות צודק ומכאן שעדיף להמתין.

  תגובה
 • 09:20, 13 בספטמבר 2012

  עו"ד שוורץ תודה על תשובתך
  אישרת לי שהשכל הישר תואם את הצד המשפטי ומדובר בתירוץ לעיכוב התשלום שאינו מוצדק ומבחינה משפטית וגם אם אימי דמנטית חייבים להחזיר לה כל חוב שמגיע לה ללא עיכוב ובזמן.
  תודה

  תגובה

הפורום עוסק בזכויות שונות של אוכלוסיית הזקנים, בצרכים שונים בהם קהל זה נתקל, כגון אפוטרופסות, דיור מוגן, זכויות סוציאליות וקצבאות ביטוח לאומי, סוגיות בנושאים בריאותיים ועוד.