פינוי בינוי - פורום תמ"א 38 ופינוי בינוי

שאלה חדשה
 • יגאל עמר

  נשלח ע"ייגאל עמר 00:44, 16 באפריל 2012

  חמי הינו בן 82 ובאזור מגוריו (בת ים) אושר פרויקט פינוי ובינוי . כמו חלק מהאוכלוסיה המתגוררת באזור ישנו סירוב לחתום על החוזה כתוצאה מגיל מבוגר וחשש למצוא את עצמם ללא מקום מגורים האם 1. יש זכות ליזם או מישהו אחר לתבוע במקרה שלא חותמים 2. כמה אחוז דיירים צריכים על פי חוק לחתום על מנת שיאושר הפרוייקט

  השב
 • 12:01, 16 באפריל 2012

  יגאל שלום,
  לשאלתך, הרוב הנדרש למימוש פרויקט פינוי בינוי הוא 67%. היה ודייר מסרב לחתום על הסכם פינוי בינוי והוא נמנה בין ה- 33% הנותרים וכן סרובו נובע מטעמים שאינם סבירים, הדיירים האחרים באמצעות עו"ד אשר מייצג את הדיירים (ולא היזם) רשאים לתבוע את הדייר הסרבן.
  בשולי הדברים יצוין כי בעת האחרונה ישנם פס"ד רבים בעניין ובהתאם לחוק "הדייר הסרבן" זוכים הדיירים המייצגים את הרוב ואילו הדייר הסרבן נאלץ לחתום על הסכם פינוי בינוי ולעיתים אף לשלם פיצוי.
  הייתי ממליצה לשקול האמור טרם יחליט חמך שלא לחתום.

  בהצלחה,
  שירי קלדרון, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי אליאב

מנהל הפורום: עו"ד שי אליאב

חבר מן המניין בועדת הקניין ומקרקעין של לשכת עורכי הדין. נמנה על צוות חברי המשרד החל משנת 2011. מתמח
למידע נוסף

053-9374678 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בשאלות גולשים הנוגעות לתהליכי תמ"א 38 והתחדשות עירונית, איזה רוב דרוש, מה עושים עם שכן מתנגד, טפסים נדרשים, המלצות להתנהלות נכונה ויעילה מול ושל השכנים, דיירי הבניין ומול הקבלן והיזם, יתרונות הפרויקט לחיזוק המבנה והמשמעויות הכלכליות וכן בסוגיות פינוי-בינוי ובדילמות שבין הדיירים ליזם בפרויקטים מסוג זה, התנאים לאישור תכנית מסוג זה, שאלות מיסוי וכל שאלה אחרת בתחומים אלו.