אחוזי הסכמה לתמ"א 38 בהוספת דירות חדשות רבות - פורום תמ"א 38 ופינוי בינוי

שאלה חדשה
 • אילת

  נשלח ע"יאילת 22:31, 10 במאי 2012

  אחד הדיירים בבניין בו קנינו דירה לאחרונה הוא קבלן, ומנסה לקדם תוספת בניה מסיבית בהתאם לתמ"א. בפגישה עמו הגיש הצעה לתוספת של 4 דירות חדשות (בשטח כולל של כ-450 מ"ר), כאשר היום הבניין הוא בן 5 דירות של כ-100 מ"ר כל אחת. לפי מה שראיתי בחוק המקרקעין, כשהשטח הנוסף עולה על שליש מהשטח הקיים, יש צורך בהסכמה של 100% מהדיירים. האם זה נכון? והאם התיקון החדש בתמ"א 38 משנה את המצב היום? בנוסף, היום לדיירים אין חניות פרטיות. האם הקבלן יכול להצמיד חניות חדשות לדיירים החדשים אבל לא לדיירים הקיימים?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי אליאב

  עו"ד שי אליאב,מנהל הפורום

  21:21, 15 במאי 2012

  במידה והיזם מבקש בניה מכוח זכויות הניתנות במסגרת תמ"א 38, די בהסכמה של שני שלישים מהדיירים.
  התיקון מוסיף זכויות בניה מכוח תמ"א 38, כך שגם על זכויות אלו, במידה ויבקש לנצלן - יהיה לו די ברוב של שני שלישים.
  לגבי החלק השני, המדובר בהישגים של משא ומתן. ככלל, הדיירים רשאים ויכולים להתנות את הסכמתן בקבלת חניה מוצדת לדירתם (ככול והדבר אפשרי מבחינת שטחי המקום).

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי אליאב

מנהל הפורום: עו"ד שי אליאב

חבר מן המניין בועדת הקניין ומקרקעין של לשכת עורכי הדין. נמנה על צוות חברי המשרד החל משנת 2011. מתמח
למידע נוסף

053-9374678 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בשאלות גולשים הנוגעות לתהליכי תמ"א 38 והתחדשות עירונית, איזה רוב דרוש, מה עושים עם שכן מתנגד, טפסים נדרשים, המלצות להתנהלות נכונה ויעילה מול ושל השכנים, דיירי הבניין ומול הקבלן והיזם, יתרונות הפרויקט לחיזוק המבנה והמשמעויות הכלכליות וכן בסוגיות פינוי-בינוי ובדילמות שבין הדיירים ליזם בפרויקטים מסוג זה, התנאים לאישור תכנית מסוג זה, שאלות מיסוי וכל שאלה אחרת בתחומים אלו.