שיעור הפיצוי בפינוי בינוי - פורום תמ"א 38 ופינוי בינוי

שאלה חדשה
 • אופירה דיין

  נשלח ע"יאופירה דיין 11:58, 26 ביוני 2012

  שלום רב, רציתי לברר האם יש הגדרה בחוק מהו המינימום בתוספת שמקבלים לדירה החדשה בפרוייקט פינוי בינוי, או שזה תלוי ברצונו של הקבלן

  השב
 • 15:33, 28 ביוני 2012

  אופירה שלום,
  לשאלתך באשר לדירת התמורה בפרויקט פינוי בינוי,
  אין חוקיות ברורה בעניין, עם זאת הסכמי פינוי בינוי קובעים מפתח תמורה אשר במסגרתו נלקח בחשבון תמהיל הדירות אשר ניתן לבנות במתחם מבחינה תכנונית(3,4,5 חדרים), אחוזי הבנייה הנוספים והכדאיות הכלכלית של היזם. למשל, יתכן ובפרויקט לא יבנו כלל דירות של 3 חדרים ואז גם דייר שהייתה לו דירת 3 חדרים אוטומטית מקבל דירת 4 חדרים. נתון נוסף אשר בדר"כ נלקח בחשבון הוא שטח הדירה, החוק קובע כי דירה בשטח של עד 200 מ"ר תהא פטורה ממס שבח, כך שבדרך כלל יעדיף היזם/קבלן מבצע לבנות דירות בשטח של עד 200 מ"ר.

  בהצלחה,
  שירי קלדרון, עו"ד

  תגובה
 • 11:47, 3 ביולי 2012

  תודה על התשובה אבל אינני מבינה, אין חוק שמגדיר מינימום פיצוי? כל קבלן יכול לעשות מה שבא לו?אמרו לי שהקבלן חייב לתת דירה גדולה יותר ב 30% בשטח, האם זו אכן חובה אוגישה מקובלת?

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי אליאב

מנהל הפורום: עו"ד שי אליאב

חבר מן המניין בועדת הקניין ומקרקעין של לשכת עורכי הדין. נמנה על צוות חברי המשרד החל משנת 2011. מתמח
למידע נוסף

053-9374678 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בשאלות גולשים הנוגעות לתהליכי תמ"א 38 והתחדשות עירונית, איזה רוב דרוש, מה עושים עם שכן מתנגד, טפסים נדרשים, המלצות להתנהלות נכונה ויעילה מול ושל השכנים, דיירי הבניין ומול הקבלן והיזם, יתרונות הפרויקט לחיזוק המבנה והמשמעויות הכלכליות וכן בסוגיות פינוי-בינוי ובדילמות שבין הדיירים ליזם בפרויקטים מסוג זה, התנאים לאישור תכנית מסוג זה, שאלות מיסוי וכל שאלה אחרת בתחומים אלו.